Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Renault na salonie samochodowym w Genewie

4 new renault scenic.jpgNowy SCÉNIC – Renault proponuje nową koncepcję vana. Nowe Renault MÉGANE Grandtour i MÉGANE Grandtour GT – mocny atut w postaci licznych możliwości konfiguracji wnętrza. Nowa seria limitowana ZOE. 6 innowacji, które odmieniają życie.

NOWE RENAULT SCÉNIC (światowa premiera)

W 1996 roku, wraz z pojawieniem się pierwszej generacji Scénica, Renault wymyśliło koncepcję kompaktowego vana. Dwadzieścia lat później marka proponuje nową wizję vana. Nowy SCÉNIC – van, który kupuje się dla przyjemności, nie zapominając oczywiście o komforcie rodziny. Magnetyczny design Nowego Renault SCÉNIC, stanowiący jego mocny atut, zrywa z tradycyjnymi kanonami kompaktowych vanów dzięki niespotykanym proporcjom bryły z unikatowymi 20-calowymi felgami i dwukolorowym nadwoziem, wyjątkowymi w tym segmencie. Zgodnie ze swoim powołaniem, Nowy SCÉNIC spełnia oczekiwania rodzin, oferując jeszcze większe możliwości zmiany konfiguracji wnętrza, które przyczyniły się do sukcesu poprzednich generacji tego modelu. Dodatkowe ułatwienie stanowi system One Touch Folding.

Nowy SCÉNIC jest również wyposażony w standardzie w aktywny system wspomagania nagłego hamowania AEBS z funkcją wykrywania pieszych, co jest w tym segmencie unikatową ofertą. Ten podnoszący bezpieczeństwo system stanowi kolejną pozycję w bogatej ofercie systemów wspomagających prowadzenie tego modelu. Nowy SCÉNIC został również wyposażony w technologie wywodzące się z wyższych segmentów, takie jak system MULTI-SENSE, system multimedialny R-LINK 2 z dużym ekranem o przekątnej 8,7” oraz wyświetlacz przezierny Head-Up. Czwarta generacja modelu SCÉNIC dysponuje także ofertą „Hybrid Assist” łączącą silnik wysokoprężny z napędem elektrycznym. Nowy model będzie również dostępny w wersji przedłużonej, 7-miejscowej, która zostanie wkrótce zaprezentowana. Nowe vany pojawią się w Europie w sprzedaży jeszcze przed końcem tego roku.

Nowe Renault MÉGANE Grandtour i MÉGANE Grandtour GT (światowa premiera)

Renault prezentuje również Nowe MÉGANE Grandtour i MÉGANE Grandtour GT, zaledwie w dwa miesiące po wprowadzeniu do sprzedaży hatchbacka w wersji GT i GT Line (w zależności od kraju). Nowy MÉGANE Grandtour o dynamicznej i eleganckiej linii, dzięki rekordowej w tym segmencie długości załadunku i różnym konfiguracjom bagażnika zapewnia imponujące możliwości wręcz intuicyjnej zmiany aranżacji wnętrza. Nowy MÉGANE Grandtour GT łączy duże możliwości ładunkowe z systemem 4 kół skrętnych 4CONTROL i typowym dla Renault Sport designem.Obie wersje pojawią się w sprzedaży we wrześniu (w zależności od kraju).

Renault ZOE „Swiss Edition”

Renault, które jest liderem na rynku samochodów elektrycznych w Europie, prezentuje ZOE „Swiss Edition”. Ta luksusowa wersja wyróżnia się oryginalnym kolorem nadwozia, skórzaną tapicerką klasy premium i systemem Audio Bose®. Będzie sprzedawana w Europie pod różnymi nazwami w zależności od kraju.

Innowacyjne rozwiązania Renault

Dzięki mocnej ofensywie produktowej, w ramach której w 2015 i 2016 r. marka wprowadziła 10 nowych samochodów, na stoisku Renault można będzie zobaczyć najmłodszą gamę modeli w Europie, a także 6 innowacyjnych rozwiązań, które zostały wprowadzone w najnowszych modelach francuskiego producenta: technologie 4CONTROL i MULTI-SENSE, Hybrid Assist, możliwości zmiany konfiguracji wnętrza i najnowsze systemy wspomagania prowadzenia dostępne w Nowym Renault SCÉNIC, R-LINK 2 i silnik elektryczny R240.