Aktualności

5 gwiazdek EURO NCAP dla Talismana i nowego Megane

renault_73185_global_enModele Renault Talisman i Nowe Renault Mégane uzyskały ocenę 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa biernego przeprowadzanych przez niezależną organizację Euro NCAP. Łącznie już cztery modele Renault (wraz z Nowym Espace i Kadjarem) uzyskały w tym roku maksymalną ocenę 5 gwiazdek. Renault Talisman i Nowe Renault Mégane zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki zastosowaniu licznych systemów wspomagających prowadzenie pojazdu, podnoszących bezpieczeństwo, ostrzegających kierowcę i ułatwiających codzienne czynności, aby mógł on skoncentrować się na prowadzeniu samochodu.

Korzyści z platformy CMF C/D
Nowy Espace, Talisman, Kadjar i Nowy Mégane korzystają ze wspólnej modułowej platformy CMF C/D (Common Moduł Family – C&D segment), zapewniającej istotne korzyści z punktu widzenia bezpieczeństwa. Część elementów nowej platformy, takich jak podłużnice, progi czy poprzeczki (zwłaszcza pomiędzy komorą silnika i kabiną) jest wykonana ze stali o bardzo wysokim współczynniku sprężystości. Jeden milimetr kwadratowy tej stali wytrzymuje obciążenie 120 kg.

Platforma jest również wyposażona w elementy wyposażenia podnoszącego bezpieczeństwo, takie jak adaptacyjne czołowe poduszki powietrzne z podwójnym generatorem gazu, o doskonałych parametrach. Zarówno Talisman jak i Nowy Mégane uzyskały bardzo dobre oceny za ochronę dorosłych i dzieci właśnie dzięki adaptacyjnym czołowym poduszkom powietrznym z podwójnym generatorem gazu, które umożliwiają dostosowanie poziomu napełnienia w zależności od rodzaju zderzenia i położenia ciała pasażera. Pasy bezpieczeństwa są wyposażone w napinacze z adaptacyjnymi ogranicznikami napięcia, dostosowującymi siłę napięcia pasa do gwałtowności zderzenia i gabarytów użytkowników. Podczas zderzeń bocznych pasażerowie na przednich siedzeniach są podwójnie chronieni dzięki dwóm bocznym poduszkom powietrznym najnowszej generacji oraz dzięki dwóm poduszkom kurtynowym.