Aktualności

Duży sukces Outlandera PHEV w Europie

-Mitsubishi-Outlander-PHEV-named-SUV-of-the-year-at-Next-Green-Car-AwardsZaledwie dwa lata po debiucie rynkowym w Holandii w październiku 2013 roku, innowacyjny model Mitsubishi Outlander PHEV – nadal zajmujący pozycję najlepiej sprzedającego się samochodu hybrydowego typu plug-in w Europie – trafił aż do 50 000 klientów w tym regionie*.

Mitsubishi Outlander PHEV zadebiutował w 2012 roku podczas salonu Paris Motor Show, wkraczając tym samym na nieznane wcześniej terytoria i tworząc całkowicie nowy segment aut. Ten nowoczesny model pozwolił wyzbyć się obaw związanych z niewystarczającym zasięgiem typowych samochodów elektrycznych, oferując jednocześnie praktyczne rozwiązania konstrukcyjne SUV-a segmentu D (napęd 4WD z dwoma silnikami i układem automatycznego ładowania, wiele dostępnych trybów jazdy, pojemny bagażnik, itp.).

Mitsubishi Outlander PHEV przypadł do gustu europejskim klientom, zyskując miano najlepiej sprzedającej się hybrydy typu plug-in na wielu rynkach, w tym tak rozwiniętych motoryzacyjnie, jak Niemcy. Ponadto, model ten przyciągnął uwagę osób publicznych – jedną z nich jest burmistrz Londynu Boris Johnson, który w październiku dokonał prezentacji Outlandera PHEV w Tokio (MY16), zwiastując rozpoczęcie ery nowego, bardziej zaawansowanego transportu lokalnego.

W regionie MME34, Outlander PHEV reprezentuje obecnie 15% całego wolumenu i 55% wszystkich sprzedanych modeli Outlander (styczeń/listopad 2015).

Mitsubishi Outlander PHEV został niedawno gruntownie odświeżony – model roku 2016 debiutuje właśnie w Europie – w Polsce pojawi się już niebawem. Inżynierowie japońskiej firmy wprowadzili w nim ponad 100 zmian, w tym nową stylizację nadwozia stworzoną w oparciu o koncepcję „Dynamic Shield”. Nowy model toruje drogę dla nowej generacji aut Mitsubishi Motors obejmującej rozszerzoną gamę stylowych SUV-ów wysokiej jakości, wyposażonych w zaawansowane układy napędu elektrycznego – zarówno w pełni elektryczne, jak i hybrydowe typu plug-in – oraz tradycyjne silniki benzynowe i wysokoprężne.

* dokładnie 52 452 egzemplarze w 34 krajach MME34; stan na 30 listopada 2015 roku; z wyłączeniem Rosji i Ukrainy

** Sześć największych rynków zbytu modelu Outlander PHEV w Europie: Holandia (20 346 egzemplarzy), Wielka Brytania (16 290 egzemplarzy), Szwecja (4433 egzemplarzy), Norwegia (3797 egzemplarzy), Niemcy (3015egzemplarzy), Francja (1594 egzemplarze) – łączna sprzedaż od momentu debiutu.