Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

25 lat Renault w Polsce

renault zoeW tym roku Renault obchodzi 25-lecie działalności w Polsce. Renault jest jednym z głównych graczy na rynku motoryzacyjnym w Polsce, plasując się w pierwszej szóstce.

Obecnie Renault zajmuje drugie miejsce na rynku samochodów dostawczych. W zeszłym roku należąca do Renault marka Dacia uplasowała się w pierwszej dziesiątce zarówno na rynku samochodów osobowych, jak i w segmencie aut dostawczych. Od 1991 roku firma sprzedała w Polsce 632 500 sztuk samochodów Renault i Dacia (do końca marca br.). W 2015 roku Grupa Renault osiągnęła historyczny wynik sprzedaży w Polsce, zarejestrowano 41 433 nowe samochody (Renault + Dacia). Aktualnie Renault posiada 98 punktów obsługi klientów w całym kraju oraz 72 punkty obsługi pod marką Dacia. Renault jako firma odpowiedzialna społecznie od lat jest zaangażowana w poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Firma wspiera także duże wydarzenia kulturalne i sportowe, współpracuje z polskimi projektantami mody, a także z gwiazdami polskiego kina.

W Polsce Renault działa od 1991 roku: początkowo jako biuro reprezentacyjne, a od sierpnia 1992 jako spółka z o.o.

W 1995 roku rozpoczęła działalność Szkoła Serwisowa, a w roku 1997 utworzono Centralny Magazyn Części Zamiennych w Święcicach.

Już w 1995 roku, w trosce o ochronę środowiska, firma jako pierwsza zdecydowała o wyposażeniu w katalizator wszystkich samochodów wprowadzanych na rynek polski. Renault, jako pierwsza marka samochodowa, zorganizowało Dni Otwartych Drzwi.

Od 1998 roku polski oddział Renault przejął odpowiedzialność za rozwój sieci sprzedaży i obsługi na Litwie, Łotwie oraz w Estonii, za które odpowiada do dziś.

W 1998 roku firma otworzyła także swoje przedstawicielstwo bankowe – obecnie RCI Banque, które odpowiada za oferty kredytowania lub leasingu samochodów.

W 2000 roku Renault Polska otrzymało Certyfikat Jakości ISO 9002.

W 2003 roku Renault Polska przejęło odpowiedzialność za Terytorium East obejmujące siedem krajów: Polskę, Czechy, Węgry, Słowację, Estonię, Litwę i Łotwę.

W 2007 roku Renault wprowadziło na polski rynek markę Dacia.

W 2012 roku firma wprowadziła na rynek polski gamę samochodów elektrycznych: sedana Fluence Z.E., Kangoo Z.E. oraz pierwszy elektryczny samochód dostawczy Kangoo Expres Z.E. W kolejnym roku gama rozszerzyła się o nowoczesny kompaktowy ZOE oraz miejski pojazd elektryczny Twizy.