Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Debiut Rolls-Royce Dawn w Poznaniu

RR_MS_Poznan_2016_DSD2818Współczesny synonim prawdziwego luksusu. Piękny, czteromiejscowy kabriolet, który uwodzi, kusi i budzi pożądanie. Samochód do prowadzenia na co dzień i czerpania z tego wielkiej radości – Rolls-Royce Dawn zadebiutował w Polsce podczas targów Motor Show w Poznaniu. „To po prostu nowy świt (z ang. „dawn”) dla super-luksusowej jazdy w otwartej kabinie”, powiedział Piotr Fus, General Manager Rolls-Royce Motor Cars Warszawa.  Światowy lider w produkcji luksusowych aut zaprezentował polskiej publiczności swój nowy kabriolet obok innych modeli: Wraith oraz Ghost.

Dawn czerpie inspirację z eleganckich i ponadczasowych samochodów bez dachu Rolls-Royce Silver Dawn z lat 40. i 50. Celem zespołu projektowego było  pogodzenie ewolucji  w stylistyce marki z bardzo nowoczesną architekturą czteroosobowego, ekskluzywnego kabrioletu. Pierwsze egzemplarze nowego Rolls-Royce Dawn trafią do klientów wiosną.

Rolls-Royce Motor Cars zanotował w 2015 roku drugi najlepszy wynik sprzedaży w swojej 112-letniej historii, przekazując swoim klientom 3 785 samochodów. Firma jest jednak zorientowana na przyszłość i wiele uwagi poświęca autorskiemu projektowi konstrukcji samochodu opartej na aluminiowej ramie. Począwszy od 2018 roku wszystkie Rolls-Royce’y będą powstawały na bazie tej unikatowej struktury.

W kolejnych miesiącach planowany jest debiut samochodów, które zapewne zostaną docenione przez kolekcjonerów. Ponadto do 2018 roku na rynku pojawi się nowy Phantom.

Rolls-Royce zapewnia wszystko to, czym cechuje się prawdziwy luksus: unikatowość, rękodzieło, autentyczność, piękno i wyjątkowość. Każdy egzemplarz samochodu powstaje przez zastosowanie spójnej technologii, najlepszych materiałów oraz ręcznej pracy specjalistów najwyższej klasy, by zaspokoić indywidualne oczekiwania klientów. W 2015 roku około 90 proc. samochodów Rolls-Royce, było wykonanych w ramach Bespoke – programu wysokiej personalizacji aut będącym wyznacznikiem najwyższego poziomu jakości w branży dóbr luksusowych.

Gościem stoiska Rolls-Royce Motor Cars w Poznaniu była Julita Kuźnicka,  pracująca na co dzień w warsztacie stolarskim w domu Rolls-Royce w Goodwood i tworząca tam piękne, złożone drewniane elementy wyposażenia wnętrza samochodów Rolls-Royce. Dodatkowo firma zaprezentowała jeden z zaledwie 15 istniejących na świecie koszy koktajlowych Coctail Hamper.

Firma Rolls-Royce Motor Cars Warszawa ogłosiła podczas Motor Show, iż dla swoich klientów uruchomiła usługi finansowania w ramach Rolls-Royce Motor Cars Financial Services. Oferowane oprocentowanie jest tak niskie, że bardziej opłacalnym staje się skorzystanie z zewnętrznego finansowania, by zagwarantować sobie jak najwyższy zwrot własnych środków. To kolejny krok – po wprowadzeniu programu Rolls-Royce Provenance dla certyfikowanych samochodów z drugiej ręki – by zapewnić nabywcom Rolls-Royce maksymalny komfort.

Polski dealer Rolls-Royce pochwalił się także prestiżową nagrodą Global Aftersales Dealer of the Year za 2015 rok, którą otrzymał jako jedyne dealerstwo spośród 130 na całym świecie. Już wkrótce firma będzie świętowała oczekiwaną inaugurację nowego salonu w Warszawie.