Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Światowe premiery T-Cross Breeze i nowego up!

db2016au00131_largePrzebudowa koncernu Volkswagen trwa. Na rozpoczynającym się dzisiaj Salonie Samochodowym w Genewie koncern z Wolfsburga przedstawia dwa nowe samochody spełniające wymagania, jakie niesie motoryzacyjna przyszłość. Pierwszy z nich to fascynujący studyjny SUV – kabriolet T-Cross Breeze, będący początkiem szerokiej ofensywy w dziedzinie SUV-ów, drugi natomiast to nowy up! z wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami z dziedziny techniki.

Podczas targów CES (Consumer Electronics Show) w Las Vegas miała miejsce premiera modelu BUDD-e, w Genewie Volkswagen zaskakuje publiczność prezentując nowe lifestylowe auto koncepcyjne – T-Cross Breeze jest najmniejszym Sport Utility Vehicle, jaki będzie produkowany przez Vokswagena. To pierwszy w tej klasie SUV pozbawiony stałego dachu, w którym fotele umieszczono wyżej, by łatwiej można było obserwować drogę. Podobnie jak w przypadku BUDD-e również obsługa T-Cross Breeze niemal zupełnie obywa się bez przycisków i włączników. Dr Herbert Diess, Prezes Zarządu marki Volkswagen, oświadczył: „Rok 2016 będzie dla Volkswagena rokiem nowego otwarcia. T-Cross daje przedsmak tego, jak będą wyglądać nowe modele Volkswagena. Mocno wzbogacimy przede wszystkim naszą paletę SUV-ów i będziemy oferować samochody tego typu w każdym ważnym segmencie rynku”.

Również nowy up! wniesie wiele nowego do klasy małych aut. Liczba wersji napędowych tego modelu jest imponująca, od aut z mocnymi silnikami benzynowymi, poprzez wydajny napęd wykorzystujący gaz ziemny, aż do elektrycznego – nowy up! spełnia w tym zakresie wszelkie życzenia klientów. Niezwykłą przyjemność z jazdy zapewnia nowy up! z najmocniejszym silnikiem o mocy 66 kW/90 KM (TSI). W ofercie znajdują się trzy wersje wyposażenia, poza klasyczną, są jeszcze Cross oraz przestronne małe auto dostawcze load up!. Nowy up! daje bardzo dużą możliwość indywidualizacji. up! jest dostępny w nowych wersjach kolorystycznych, z nową tapicerką oraz z modnymi ozdobnymi panelami na tablicy rozdzielczej; dodatkowo jego wygląd można wzbogacić wykorzystując okleiny o nowoczesnych wzorach. Kolejną nowością w modelu jest nowy interfejs do podłączenia smartfona – dzięki dedykowanej aplikacji smartfon łączy się z samochodem przejmując rolę komputera pokładowego, systemu nawigacyjnego i odtwarzacza muzyki.

Dla miłośników perfekcyjnego brzmienia Volkswagen przygotował model up! beats wyposażony w sprzęt nagłośnieniowy amerykańskiej firmy BeatsAudio. Model ten dostarcza zupełnie nowych doznań, ponieważ jego urządzenie dźwiękowe wysokiej jakości, o mocy 300 wat, składające się z siedmiu głośników (dwa wysokotonowe, dwa szerokopasmowe, dwa niskotonowe oraz subwoofer) sprawia, że jakość dźwięku jest na najwyższym poziomie. Hip-hop, heavy metal, rok, pop czy muzyka elektroniczna – każdy rodzaj muzyki można w tym samochodzie dosłownie poczuć.