Bezpieczeństwo

Skoda bezpieczniejsza niż kiedykolwiek!

ŠKODA otacza swoich kierowców i pasażerów najwyższym stopniem ochrony. Teraz wszystkie siedem modeli marki posiada najwyższy możliwy wynik testu EuroNCAP: pięć gwiazdek.

Ostatnio do tego prestiżowego grona najbezpieczniejszych samochodów świata dołączyła nowa ŠKODA Fabia. Tym samym cała gama modelowa czeskiej marki stoi na najwyższym poziomie bezpieczeństwa – zarezerwowane tylko dla najlepszych konstrukcji pięć gwiazdek testu zderzeniowego EuroNCAP wcześniej zdobyły już modele Octavia, Rapid, Citigo, Yeti, Superb i Roomster.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa został potwierdzony przez niezależnych ekspertów z organizacji o międzynarodowym uznaniu – EuroNCAP (European New Car Assessment Programme – Europejski Program Oceny Nowych Samochodów). Jest to konsorcjum składające się z europejskich ministerstw transportu, związków motorowych, firm ubezpieczeniowych i rzeczników praw obywatelskich.

EuroNCAP określa bezpieczeństwo samochodów w czterech kategoriach: ochrony dorosłych, dzieci i przechodniów podczas zderzenia oraz wyposażenia w zakresie systemów wpływających na bezpieczeństwo jazdy.

„Bezpieczeństwo wszystkich osób podróżujących samochodem jest dla nas najwyższym priorytetem” – mówi dr Frank Welsch, członek Zarządu ŠKODY ds. Rozwoju Technicznego. „Nie uznające żadnych kompromisów podejście do tego zagadnienia stosujemy wobec wszystkich naszych samochodów, od miejskiego modelu Citigo po flagowy model Superb. Nieustannie pracujemy nad poprawą bezpieczeństwa aktywnego i biernego, na przykład poprzez instalowanie innowacyjnych systemów asystujących w prowadzeniu, coraz bardziej zaawansowanych pasów bezpieczeństwa i poduszek bezpieczeństwa, zapewniającego stabilność prowadzenia zawieszenia, wysokowydajnych układów oświetleniowych czy też poprzez optymalizowanie struktur naszych modeli.”

ŠKODA zatrudnia około 1 700 specjalistów z zakresu projektowania, inżynierii i konstrukcji w Dziale Rozwoju Technicznego. Bardzo duża część ich prac jest bezpośrednio lub pośrednio związana z technicznym aspektem poprawy bezpieczeństwa samochodów.

Najnowszy model marki – nowa ŠKODA Fabia – jest najlepszym dowodem na to, jak wielką wagę czeski producent przywiązuje do systemów bezpieczeństwa. Trzecia generacja tego jednego z najczęściej wybieranych modeli segmentu B wyposażona jest w wyszukane rozwiązania zarezerwowane dotychczas dla samochodów z wyższych klas. ŠKODA Fabia wnosi nowy poziom bezpieczeństwa do segmentu i jest on nieporównywalny z jakimkolwiek małym samochodem spoza Grupy Volkswagen.

ŠKODA, poza intensywnymi pracami nad rozwojem bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego swoich konstrukcji, prowadzi także w wielu krajach programy edukacyjne i szkoleniowe mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. W Polsce niedawno swoje dziesiąte urodziny świętowała Szkoła Auto ŠKODA, która przez ten czas przeszkoliła już ponad dwadzieścia dwa tysiące kierowców.

Polski importer zwiększa świadomość bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego także w cieszącym się dużą popularnością Centrum Bezpieczeństwa ŠKODA Auto Lab, a pamiętając o najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego i o ich rodzicach, na portalu www.dzieckowpodrozy.onet.pl, marka dostarcza wielu ciekawych rozwiązań i inspiracji do bezpiecznego podróżowania z dzieckiem.