Aktualności

Setny Leon Cup Racer znalazł swojego nabywcę

2015_06_30_cup_racer2SEAT Leon Eurocup nie tylko pobija coraz więcej europejskich torów i powiększa grono moto-fanów – teraz zdobywa również serca nowych kierowców, także w Polsce!

SEAT Leon Eurocup gości na najlepszych europejskich torach już od zeszłego roku – wzbudza emocje, przyciąga rzesze fanów oraz podbija coraz więcej motoryzacyjnych serc. Najlepszym dowodem jego popularności jest liczba dostarczonych modeli SEAT Leon Cup Racer – aż 100 sztuk – i to w zaledwie dwa sezony.

Setny Leon Cup Racer został zaprojektowany specjalnie dla zespołu Target Competition, a jego przekazanie nastąpiło w miejscowości Abrera, na obrzeżach Barcelony. Będzie to już szósty model w teamie, który startuje nie tylko w pucharze SEAT Leon Eurocup, ale również w międzynarodowej serii TCR.

W Polsce to wyczynowe auto również znalazło swojego nabywcę. Jedynym jak dotąd Leonem Cup Racer w naszym kraju jeździ jedna z najszybszych kobiet „za kółkiem” – Gosia Rdest.

Leon Cup Racer to potężna i wyczynowa maszyna, zaprojektowana od podstaw przez SEAT Sport. Jego moc 330 KM idzie w parze z przekładnią DSG i lekką konstrukcją, a to pozwala mu osiągać najlepsze czasy na najbardziej wymagających torach naszego kontynentu.

„SEAT Leon Cup Racer wciąż zyskuje nowych fanów – to dlatego, że pokazuje nowe możliwości i wciąż przesuwa granice. Ten samochód posiada turbodoładowany, 2-litrowy silnik z dużą mocą, 6-stopniową, dwusprzęgłową skrzynię biegów, a dodatkowo jest bardzo lekki i posiada nisko osadzony środek ciężkości. To oznacza, że jego szybkość daje prawdziwą przyjemność z jazdy. Jesteśmy bardzo dumni z tego, jak SEAT Leon Cup Racer został odebrany w świecie sportów motorowych, a praca naszych inżynierów została doceniona. To auto ma duży związek z rozwojem także drogowych wersji modeli SEAT, jak np. Leon CUPRA” – mówi dr Matthias Rabe, Wiceprezes ds. Badań i Rozwoju marki SEAT.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępu, jaki osiągamy wspólnie z SEAT-em Leon Cup Racer. To już nasz szósty model, jakim jeździmy w pucharze SEAT Leon Eurocup i w zawodach TCR. Często stajemy na linii startu i ważne jest dla nas, by móc polegać na naszych samochodach. W modelu Leon Cup Racer znaleźliśmy to, czego szukaliśmy: siłę, szybkość, niezawodność i mnóstwo zabawy” – dziękuje Markus Gummerer z zespołu Target Competition.