Aktualności

Mokka teraz z nowym supercichym dieselem

1424090496117Opel Mokka to najbardziej udany SUV w Niemczech i prawdziwy ambasador marki Opel w całej Europie. Do dziś złożono zamówienia na ponad 400 000 tych aut. Od teraz jazda Oplem Mokką będzie bezpieczniejsza i jeszcze bardziej ekonomiczna. Wchodzące na rynek superciche diesle kosztują od 85 950 zł (sugerowana cena detaliczna z VAT w Polsce). W aucie dostępny jest również osobisty asystent łączności i usług Opel OnStar.

Większy wybór: dwa superciche diesle Opla Mokki

Do sukcesu Opla Mokki przyczyniają się nie tylko nowoczesne technologie zawieszenia i napędu. Dynamiczna jednostka 1.6 o mocy 100 kW/136 KM miała swój debiut w tym udanym SUVie na początku roku (dzięki 6-stopniowej przekładni manualnej Mokka 1.6 CDTI zużywa tylko 4,1–4,3 litra paliwa na 100 kilometrów w cyklu mieszanym, przy emisji CO2 na poziomie zaledwie 109–114 g/km). Teraz w modelu Mokka dostępny będzie także supercichy diesel o mocy 81 kW/110 KM. Nowy podstawowy model diesla po raz kolejny imponuje wzorcową elastycznością i niskim zużyciem paliwa, zapewniając więcej przyjemności z jazdy. Nowa jednostka napędowa zapewnia duży moment obrotowy na poziomie 300 Nm już przy 2000 obr./min. Dzięki silnikowi turbo diesel w połączeniu z 6-stopniową przekładnią manualną Mokka rozpędza się od 0 do 100 km/h w 12,5 sekundy i potrzebuje zaledwie 11,8 sekundy na zwiększenie prędkości z 80 do 120 km/h na piątym biegu. Jednocześnie nowa technologia silnika pozwala na obniżenie zużycia paliwa. Silnik Mokki o mocy 81 kW/110 KM zużywa tylko 4,1–4,3 oleju napędowego na 100 kilometrów, co odpowiada emisji CO2 na poziomie 109 gramów na kilometr w cyklu mieszanym.

Osobisty asystent łączności i usług Opel OnStar

Opel ma do zaproponowania coś więcej niż zaawansowany technicznie układ napędowy: wyznacza także nowe standardy bezpieczeństwa. Mokkę można zamawiać od nowego roku modelowego z osobistym asystentem łączności i usług Opel OnStar. System ten oferuje zupełnie nowy poziom bezpieczeństwa i komfortu podróżowania, zapewniając dostęp do wielu rozwiązań i usług, takich jak system automatycznego reagowania na zderzenie, wezwanie pomocy drogowej czy też pokładowy internetowy punkt dostępu do sieci Wi-Fi 4G/LTE. Osobisty asystent łączności i usług Opel OnStar jest standardem w wersji Cosmo. Opcjonalnie występuje w wersji Enjoy. Klienci będą mogli korzystać z całej gamy usług systemu Opel OnStar bezpłatnie przez pierwsze 12 miesięcy.