Aktualności

Rozpoczęła się sprzedaż Passata Alltracka

Volkswagen Passat AlltrackDealerzy Volkswagena rozpoczęli przyjmowanie zamówień na najbardziej wszechstronną wersję Passata – Alltracka. Model ten wyróżnia się nadwoziem stylizowanym na modne SUV-y oraz seryjnym napędem na 4 koła 4MOTION i zwiększonym prześwitem, wynoszącym 174 mm.

Od grudnia klienci mogą zamawiać Passata Alltracka nowej generacji. Alltrack – opracowany w oparciu o nowego Passata Varianta, Samochód Roku 2015 – wyróżnia się nadwoziem stylizowanym na SUV-y i jest seryjnie wyposażony w napęd na cztery koła 4MOTION oraz w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne z dziedziny bezpieczeństwa.

Passat Alltrack ma wygląd typowy dla SUV-ów, m.in. zmienione zderzaki w porównaniu do zderzaków klasycznej wersji Variant, wraz z licznymi elementami zarezerwowanymi dla samochodów terenowych. Alltracka wyróżniają osłony podwozia z przodu i z tyłu oraz nakładki na nadkolach i progach, a także poszerzane progi. Prześwit auta – zwiększony o 27,5 mm w porównaniu z prześwitem wersji kombi – sprawia, że Alltrack świetnie radzi sobie również z dala od utwardzonych dróg. Zasługa w tym również terenowego trybu jazdy z odpowiednio do niego dopasowanym działaniem systemów asystujących. Dzięki temu oraz za sprawą seryjnego napędu na 4 koła 4MOTION i zwiększonego prześwitu Passat Alltrack odznacza się bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi zarówno na asfalcie, jak i na drogach nieutwardzonych. Passat Alltrack seryjnie posiada również system monitorujący otoczenie Front Assist wraz z funkcją awaryjnego hamowania.

Nowego Passata Alltracka można dodatkowo wyposażyć w szereg innowacyjnych systemów jak na przykład: system ułatwiający wyjazd tyłem z miejsca parkingowego oraz asystent ułatwiający parkowanie z przyczepą Trailer Assist.

Ceny Passata Alltracka zaczynają się od 147.590 zł za wersję napędzaną 150-konnym silnikiem 2.0 TDI, współpracującym z 6-biegową przekładnią mechaniczną.