Aktualności

Peugeot 308 R Hybrid

308RHYbrid_1511_TestDrive_43Sukces, jakim cieszą się samochody hybrydowe jest odzwierciedleniem zainteresowania kierowców nowymi rozwiązaniami napędu dla samochodów osobowych. PEUGEOT SPORT stworzył pierwszy kompaktowy hatchback z napędem hybrydowym, łączący nadzwyczajną przyjemność prowadzenia z rewelacyjnymi osiągami i umiarkowanym zużyciem paliwa.

Wykorzystując model PEUGEOT 308 przystosowany do napędów o znacznie większej mocy, PEUGEOT SPORT stworzył model 308 R HYbrid. Ten hybrydowy samochód z napedem termicznym i elektrycznym wyznacza nowy standard sportowego samochodu w tym segmencie i zapewnia wręcz niewiarygodne osiągi.

Od dnia jego prezentacji w Szanghaju w kwietniu 2015 roku, PEUGEOT SPORT kontynuuje udoskonalanie układu napędowego złożonego z jednego silnika benzynowego i dwóch silników elektrycznych. Moc 500 KM i 730 Nm momentu obrotowego są obecnie dostępne z wykorzystaniem systemu Launch Control, w trzech trybach jazdy (ZEV, HYbrid i HYbrid Sport), obsługiwanych przez kierowcę za pośrednictwem PEUGEOT i-Cockpit®.