Aktualności

Rozpoczęcie produkcji nowej Skody Superb Combi

646x1afcax0x02f7aa24ab12186f8fffe69420e78273Pierwszy egzemplarz nowej ŠKODY Superb w wersji kombi dla Klienta z Czech, został już wyprodukowany. Zbudowany w fabryce w Kvasinach samochód posiada silnik 2.0 TDI i biały lakier nadwozia. ŠKODA Superb Combi wyznacza nowe standardy w zakresie przestronności, komfortu, bezpieczeństwa, łączności z urządzeniami mobilnymi i ochrony środowiska, inspirując Klientów stylistyką łączącą emocjonujący dynamizm z ponadczasową elegancją. Rynkowy debiut modelu zaplanowany jest na wrzesień.

„Jesteśmy dumni mogąc oznajmić wprowadzenie do produkcji kolejnego modelu – wersja kombi dołącza do oferty zaledwie piętnaście tygodni po debiucie limuzyny. Cały nasz zespół wykonał rewelacyjną pracę, dzięki czemu nowy Superb Combi zjeżdża z linii produkcyjnej zgodnie z planem” – mówi Michael Oeljeklaus, członek Zarządu ŠKODY odpowiedzialny za produkcję i logistykę.

Czeski producent samochodów poczynił znaczące inwestycje w fabryce w Kvasinach na okoliczność przyjęcia produkcji swojego nowego flagowego modelu w dwóch wersjach nadwoziowych, rozwijając nowe technologie produkcyjne, montażowe i logistyczne.

Kontynuując dobre tradycje marki, nowa ŠKODA Superb Combi może pochwalić się najbardziej przestronną kabiną w swoim segmencie. Łączna pojemność bagażnika może wynosić nawet prawie 2 000 litrów – do tej pory wartość ta osiągana była tylko w klasie średniej wyższej. Wykorzystanie wyjątkowo nowoczesnej, opracowanej przez Grupę Volkswagen płyty podłogowej MQB, umożliwia osiągnięcie nowego poziomu komfortu i bezpieczeństwa.

Model jest w stanie zapewnić też połączenie i wykorzystanie funkcjonalności urządzeń mobilnych. Konstruktorzy dopracowali wszystkie aspekty, dużą wagę przykładając także do ochrony środowiska. W połączeniu z nowym językiem stylistycznym ŠKODY, najnowszy model czeskiej marki oferuje imponujące połączenie praktyczności, nowoczesnej technologii i emocji.

Fabryka w Kvasinach jest jednym z trzech obiektów produkcyjnych ŠKODY zlokalizowanych w Czechach. 4 500 zatrudnionych tu osób buduje nową generację modelu Superb w wersji czterodrzwiowej od połowy marca. Równolegle, przez cały czas kontynuowane jest tu wytwarzanie modelu Yeti. W najbliższych latach zarówno sama placówka, jak i cała otaczająca go infrastruktura, będą poddawane dalszej modernizacji i rozbudowie. Do 2018 roku ŠKODA planuje stworzyć tu kolejne 1 300 miejsc pracy. Umożliwi to docelowo budowanie w tym miejscu nawet 280 000 samochodów rocznie. Na ten cel czeski producent przeznaczy przez najbliższe trzy lata 7,2 miliarda czeskich koron (1,1 miliarda zł).