Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Renault wręcza kartę nabywcy 50 tysięcznego egzemplarza ZOE

renault_62274_global_enFirma Renault z satysfakcją przekazała kartę właścicielowi 50 tysięcznego egzemplarza modelu ZOE. Trzy lata po wprowadzeniu na rynek, Renault ZOE jest najlepiej sprzedającym się w Europie elektrycznym sedanem.

98% użytkowników ZOE jest usatysfakcjonowanych posiadaniem tego modelu… To bezkonkurencyjny wynik. Coraz więcej ludzi na świecie zmienia samochód spalinowy na samochód elektryczny…

Tak było też w przypadku Sylvie, nabywczyni 50-tysięcznego egzemplarza ZOE. Sylvie mieszka z rodziną w Saint Cloud. Dzieci doradziły jej wybór ZOE, którego będzie używać do codziennej jazdy. Guillaume BERTHIER, dyrektor handlowy ds. pojazdów elektrycznych, miał przyjemność przekazać jej kartę do ZOE w zakładzie we Flins pod Paryżem, miejscu wyłącznej produkcji ZOE na wszystkie rynki świata.

Od 2013 roku Renault jest jedynym producentem oferującym pełną gamę w 100% elektrycznych samochodów, która obejmuje modele Twizy, ZOE i Kangoo Z.E. Od tego czasu rynek pojazdów elektrycznych zaczął dynamicznie rosnąć. W 2015 roku jego wzrost wyniósł 48% w skali świata. W zeszłym roku sprzedano 18,5 tys. egzemplarzy ZOE, co zapewnia marce 20% udziału w rynku w Europie i 55% we Francji.