Aktualności

Qashqai laureatem plebiscytu Fleet Awards Polska

116935_22_30Cieszący się olbrzymią popularnością na rynku Nissan Qashqai po raz kolejny udowodnił swoje zalety – tym razem jako samochód flotowy – zwyciężając w kategorii „Mały i średni SUV / Crossover” w plebiscycie Fleet Awards Polska.

To nie pierwsze wyróżnienie dla tego modelu. Qashqai drugiej generacji kontynuuje pasmo sukcesów swojego poprzednika, zdobywając uznanie klientów oraz mediów na większości europejskich rynków. To najchętniej kupowany w Polsce model Nissana, zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Tylko w zeszłym roku do firm w Polsce trafiło ponad 3400 egzemplarzy.

Fleet Awards Polska to cieszący się uznaniem fleet managerów, producentów i importerów samochodów oraz firm usługowych barometr popularności i prestiżu najlepszych samochodów, produktów i usług flotowych w Polsce. Twórcą i organizatorem tego obecnego na polskim rynku już 10 lat projektu jest magazyn Flota.

Plebiscyt składa się z dwóch integralnych części – głosowania internetowego oraz Wielkiego Testu Flotowego. Trwające 30 dni głosowanie internetowe co roku przyciąga ponad 3000 osób związanych z transportem i motoryzacją. Głosowanie odzwierciedla zainteresowanie szerokiego grona odbiorców konkretnymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku oraz stanowi swoiste kompendium ofert, które obecnie dostępne są na rynku.

Wielki Test Flotowy to już tradycyjne spotkanie fleet managerów ze wszystkimi liczącymi się na rynku markami flotowymi i przedstawicielami firm usługowych. To największa plenerowa impreza flotowa gromadząca co roku ponad 150 wyselekcjonowanych fleet managerów, którzy tego dnia wcielają się w rolę surowych i niezwykle rzeczowych jurorów. Przez blisko 8 godzin, mając do dyspozycji kilkadziesiąt modeli samochodów, na specjalnie przygotowanych dynamicznych próbach, oceniają pojazdy pod kątem ich użyteczności w firmowych flotach.

Ocena końcowa wyciągana jest z trzech składowych: głosowania internetowego (waga: 0,3), danych z CEPiKu za okres 03.2014-03.2015 (waga: 0,2) oraz średniej ocen modelu podczas Wielkiego Testu Flotowego (waga: 0,5). Taki system oceny możliwie najbardziej obiektywnie odwzorowuje potencjał nominowanych pojazdów na rynku flotowym.

W tegorocznej edycji Wielkiego Testu Flotowego na terenie FSO w Warszawie wzięło udział blisko 400 gości. W 16 kategoriach nominowano łącznie 90 samochodów, które zostały poddane ocenie 220 fleet managerów. W głosowaniu internetowym wzięło udział 4310 osób związanych z branżą motoryzacyjną. Sumarycznie zostało w nim oddanych ponad 120 000 głosów.

W kategorii „Mały i średni SUV / Crossover” znalazło się aż 9 modeli. To obok aut segmentu C najliczniej reprezentowana kategoria, więc konkurencja była wyjątkowo duża. W zaciętej rywalizacji Nissan Qashqai nie miał jednak sobie równych.

Jest mi niezmiernie miło odebrać statuetkę Fleet Awards dla samochodu, który stworzył segment crossoverów i nadal jest bardzo doceniany przez klientów oraz z roku na rok coraz bardziej przez fleet managerów. Ta nagroda cieszy nas tym bardziej, ze zdobyliśmy ją, konkurując w tak zacnym gronie” – powiedział Robert Waligóra, Szef sprzedaży korporacyjnej w Nissan SCEE, odbierając statuetkę.

Qashqai, zaprojektowany, skonstruowany i produkowany w Wielkiej Brytanii, oferuje bezkonkurencyjne połączenie technologii, bezpieczeństwa, funkcjonalności i wydajności mierzonej zużyciem paliwa.

Potwierdzeniem wyjątkowego poziomu bezpieczeństwa oferowanego przez ten model są wyniki testów Euro NCAP. Według tej niezależnej organizacji testującej Nissan Qashqai jest najbezpieczniejszym małym samochodem rodzinnym na rynku. Jest to zasługa wielu zastosowanych w nim innowacyjnych rozwiązań, w tym pakietu bezpieczeństwa Safety Shield.

Produkcja modelu została ulokowana w bijących rekordy brytyjskich zakładach Nissana w Sunderland, w których nowy egzemplarz Qashqai’a opuszcza taśmę produkcyjną co 61 sekund.