Aktualności

Opel ADAM S zdobywa nagrodę autonis

1443698132239Mały Opel, głośny debiut: ADAM S, zwany kieszonkową rakietą, jest jednym ze zwycięzców plebiscytu czytelników wybierających najlepszą pod względem stylistycznym nowość na rynku w 2015 roku („autonis — Best Design Newcomer 2015”). Ogromna większość z 17 000 uczestników oddała głosy na Opla ADAMa S, uznając go za najlepiej prezentujący się samochód w swojej klasie. Opel KARL — praktyczny krewniak eleganckiego ADAMa — zajął zaszczytne czwarte miejsce w kategorii najmniejszych samochodów. Ponadto nowy Opel Astra uplasował się na trzeciej pozycji w bardzo konkurencyjnej kategorii samochodów kompaktowych, za BMW 1 i Mercedesem CLA Shooting Brake.

„17 000 czytelników nie może się mylić! Mocne zwycięstwo ADAMa S to fantastyczne potwierdzenie naszej koncepcji stylistycznej: „rzeźbiarskiego artyzmu połączonego z niemiecką precyzją”. Atutem ADAMa są też niemalże niezliczone opcje indywidualizacji, dzięki którym każdy klient może skonfigurować egzemplarz zgodnie z własnym gustem. Pozycja Astry tuż za czołówką niemieckich marek klasy premium jest ogromnym sukcesem. Jak już mówiłem, nowa Astra wprowadza niepokój w klasie luksusowej” — powiedział Mark Adams, wiceprezes ds. projektowania w firmie Opel, na uroczystości wręczenia nagród w Stuttgarcie.

Plebiscyt czytelników autonis jest organizowany przez czasopismo motoryzacyjne według specyficznego regulaminu: każdy uczestnik oddaje po dwa głosy pozytywne i negatywne. Ostateczny wynik jest obliczany w taki sposób, że jeżeli na przykład: 20 procent uczestników głosuje na model A, który ich zdaniem powinien wygrać plebiscyt, a 5 procent uważa ten model za porażkę producenta, ogólny wynik modelu A wynosi 15. Wynik ten określa następnie pozycję modelu A w rankingu. ADAM S uzyskał znakomity ogólny rezultat 50,1, czym zdeklasował najbliższego rywala, którego wynik wyniósł zaledwie 29,8. W ostatnim numerze auto motor und sport napisano: „Opel ADAM S — niezwykle wszechstronny pod względem konfigurowania niepowtarzalnej stylizacji”.