Aktualności

Justyna Kowalczyk w nowym Mercedesie GLE

1170847_2426423_1024_697_1Justyna Kowalczyk, najlepsza polska biegaczka narciarska, przesiada się do nowego samochodu. Jej wybór padł na Mercedesa GLE 350 d z silnikiem o mocy 258 KM, stałym napędem na cztery koła i sportowym pakietem AMG. „Trening, weekendowe wypady i eleganckie wieczorne wyjścia – wiem, że GLE sprawdzi się w każdych warunkach. I to w dobrym stylu” – mówi o swoim nowym SUV-ie nasza mistrzyni i multimedalistka olimpijska, triumfatorka mistrzostw świata, czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich, a także laureatka nagrody na najlepszego sportowca w corocznym plebiscycie „Przeglądu Sportowego” i TVP (lata 2009-2013). Justyna Kowalczyk jako jedyny sportowiec zwyciężyła w nim 5 razy z rzędu.
„Bardzo lubię jeździć samochodem i jako sportowiec muszę pokonywać duże przebiegi – zdarzają się trasy liczące grubo ponad 1000 km. Dobre auto jest dla mnie przede wszystkim bezpieczne i wygodne. Biorąc pod uwagę mój zawód, muszę dbać o to, żeby moje ciało czuło się komfortowo między treningami” – mówi Justyna Kowalczyk.
„W GLE nie czuję się w żaden sposób ograniczona. Mogę jechać na trening, zabrać ze sobą cały sprzęt albo skoczyć w góry po prostu odetchnąć – i nie muszę zważać na to, że w którymś momencie droga się kończy. Ale moje życie nie ogranicza się wyłącznie do sportu. Szukałam auta, które będzie ze mną także w tym »drugim« życiu. Właśnie takiego jak GLE – eleganckiego i dynamicznego. To samochód, który wieczorem świetnie prezentuje się przed teatrem, salą koncertową czy restauracją  Powiedziałabym nawet, że jest bardzo przystojny (śmiech). Ja zrzucam dres i wskakuję w sukienkę, on zalicza myjnię i pozbywa się błota i możemy razem błyszczeć na gali. Dlatego zwyczajnie nie chcę się z nim rozstawać również po treningach – wiem, że sprawdzi się w każdych warunkach. I to w dobrym stylu”.
Specjalnie skompletowany Mercedes-Benz GLE 350 d będzie służył polskiej mistrzyni w przygotowaniach do najbliższego sezonu narciarskiego i towarzyszył jej w życiu prywatnym oraz oficjalnych wydarzeniach. Zasilany jest 3-litrowym silnikiem Diesla o mocy 258 KM, połączonym z 9-biegową przekładnią automatyczną 9G-TRONIC i stałym napędem na cztery koła 4MATIC. Od 0 do 100 km/h przyspiesza w 7,1 s, a przy tym zużywa średnio około 6,5 l/100 km. Dynamiczną stylizację GLE podkreśla pakiet sportowy AMG, obejmujący m.in. sportowe fotele, ospojlerowanie AMG oraz 20-calowe obręcze kół. Auto doposażono też w przeszklony dach i szereg elementów przydatnych podczas jazdy po nieutwardzonych drogach oraz eksploatacji jesienią i zimą: zawieszenie pneumatyczne AIRMATIC z regulacją prześwitu, pakiet zimowy z ogrzewaniem postojowym, inteligentne reflektory LED-owe z asystentem świateł drogowych oraz dostępny tylko w Mercedesach system czyszczenia przedniej szyby MAGIC VISION CONTROL.
„Dlaczego Mercedes? Jeździłam już wieloma samochodami, ale za kierownicą Mercedesa czuję się najlepiej. Komfortowo i bezpiecznie. To prestiżowa marka ze wspaniałą historią, również sportową. Marka, która daje mi pewność w każdej sytuacji i budzi pełne zaufanie. GLE jest dla mnie taką oazą spokoju – ma mocny silnik i wszelkie nowoczesne systemy bezpieczeństwa. Jesienią lubię ten moment, gdy wita mnie diodowymi lampami, wsiadam zmarznięta do środka, fotel błyskawicznie się nagrzewa, a kabinę rozjaśnia nastrojowe podświetlenie w kilku kolorach. Lubię jego muskularne linie, skórzane wykończenie wnętrza, wielki bagażnik, świetne wyciszenie i zawieszenie, które jakby »wygładza« drogę. Czuję, że mogłabym dojechać nim na koniec świata”.

Justynę Kowalczyk i jej Mercedesa GLE uchwycił w obiektywie Tomasz Gotfryd (http://www.tomaszgotfryd.com/). Za produkcję sesji zdjęciowej odpowiada zespół Wierzejski&Gotfryd, za make-up – Ania Słowińska, a za stylizację – Ania Ciupryk.