Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Nissan Navara doceniony przez Playboya

147465_22_30Łączący w sobie najlepsze cechy crossoverów Nissana z 80‑letnim doświadczeniem firmy w projektowaniu i produkowaniu solidnych pickupów o przemyślanej konstrukcji nowy Nissan Navara został doceniony przez jury plebiscytu „Samochód Roku Playboya”, otrzymując tytuł zwycięzcy w kategorii Samochód na bezdroża.

Już od 24 lat magazyn Playboy przyznaje tytuły dla najlepszych, najpiękniejszych i najbardziej emocjonujących samochodów. W tegorocznej edycji jury w składzie: Włodzimierz Zientarski, Krzysztof Hołowczyc, Andrzej Borowczyk, Andrzej Koper oraz Rafał Jemielita wybrało Nissana Navara na zwycięzcę w kategorii Samochód na bezdroża. Jury tak uzasadniło swój wybór: „Mocny, potężny, wygodny – oto trzy podstawowe cechy najnowszego pick-upa z Japonii. Samochód już teraz jest chwalony za stabilność, niskie zużycie paliwa i wykończenie – kabina nowego Nissana pod tym względem nie różni się od aut osobowych”.

Zaprezentowany po raz pierwszy na Salonie Samochodowym we Frankfurcie w 2015 roku nowy Nissan Navara dzięki innowacyjnej technologii, odważnemu stylowi oraz przemyślanej konstrukcji wnosi do segmentu pick-upów nowy poziom wyrafinowania, stylu, komfortu i jakości, a także technologie niespotykane wcześniej w pojazdach tego typu.

Najważniejszymi założeniami przyjętymi przez konstruktorów nowego pick-upa była poprawa jakości i komfortu przy jednoczesnym utrzymaniu sprawności terenowej, wytrzymałości i ładowności znanych z poprzedniej generacji modelu.

Potwierdzeniem zalet nowego Nissana Navara jest przyznanie mu zaszczytnego tytułu Międzynarodowego Pick-upa Roku 2016.

Podczas uroczystej gali, która tradycyjnie odbyła się w czerwcu w ogrodach Pałacu Zamojskich w Warszawie, wyróżnienie dla najlepszego auta na bezdroża odebrał na scenie Robert Prusiński, dyrektor polskiego oddziału Nissana.

Nagroda dla modelu Navara jest kolejnym wyrazem uznania dla Nissana w tym prestiżowym konkursie. W poprzednich edycjach nagrodzone zostały między innymi Nissan GT-R NISMO (Supersport), Juke (Auto z seksem), Juke-R (Na szczytach technologii), X-Trail (SUV), Navara poprzedniej generacji oraz GT-R (oba ostatnie w kategorii Auto dla twardziela).