Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Milion Octavii trzeciej generacji

6d5x650fx0x8d411badf0b6953324b09f609f86d2a9ŠKODA wyprodukowała milion egzemplarzy Octavii trzeciej generacji. Jubileuszowy samochód zjechał z linii produkcyjnej centralnych zakładów ŠKODY w Mladá Boleslav. Odkąd ta bestsellerowa pozycja w ofercie marki została wprowadzona na rynek w 1996 roku, czeski producent sprzedał już pięć milionów sztuk z trzech generacji tego modelu. W samym roku 2015 dostarczył Klientom na całym świecie 432 300 sztuk Octavii.

Najbardziej udany model w całej historii ŠKODY i ten uważany za „serce marki”: oto ŠKODA Octavia. Z taśmy produkcyjnej w Mladá Boleslav właśnie zjechał milionowy egzemplarz trzeciej generacji modelu – biała Octavia Scout. Osiągnięcie to podkreśla międzynarodowy wymiar sukcesu kompaktowego modelu ŠKODY. Gdy wchodziła na rynek w roku 2013, wyznaczyła nowe standardy w swojej klasie jako największa, najbezpieczniejsza, najbardziej funkcjonalna i komfortowa Octavia, jaka kiedykolwiek powstała. Model ten najpełniej ucieleśnia imponujący rozwój i unikatowe walory czeskiej marki zbudowane przez ostatnie dwie dekady.

Trzecia generacja modelu jest bardziej wszechstronna niż kiedykolwiek wcześniej: wersje nadwozia limuzyna i kombi dostępne są z napędem na przednią oś lub 4×4. Octavia RS jest najszybszą seryjną Octavią wszechczasów. Octavia G-TEC napędzana jest naturalnym gazem CNG, za to Octavia Scout to solidne kombi, które poradzi sobie z każdym terenem. Specjalnie na rynek europejski przygotowano także bogato wyposażoną i komfortową Octavię Laurin & Klement.

Z szeroką gamą wersji modelowych o wyjątkowych cechach, Octavia została doceniona nie tylko przez Klientów, którzy wynieśli ją do rangi globalnego hitu sprzedaży. Jakość bestselleru ŠKODY potwierdzają także profesjonaliści, którzy przyznali już Octavii ponad pięćdziesiąt nagród i wyróżnień o międzynarodowej randze. Kompetencje modelu zostały także potwierdzone licznymi wygranymi w niezależnie prowadzonych porównaniach.

Od 2013 roku większość produkcji ŠKODY Octavia odbywa się w centralnych zakładach marki w Mladá Boleslav. Obok Czech, model ten zjeżdża także z taśm produkcyjnych w Chinach, Rosji, Indiach i Kazachstanie. Jako największy rynek ŠKODY, Chiny odgrywają kluczową rolę dla Octavii i całej marki.

W samym 2015 roku na całym świecie sprzedano aż 432 300 egzemplarzy wszystkich wersji Octavii, to jest o 11% więcej niż w 2014 roku. Dobry trend jest kontynuowany: w dwóch pierwszych miesiącach 2016 roku do Klientów dostarczono już 70 500 sztuk Octavii.

Teraz ŠKODA Octavia dostępna jest w ofercie JAK W ABONAMENCIE, za jedyne 616 zł miesięcznie (okres kredytowania: 48 miesięcy, wpłata wstępna: 20%, roczny limit przebiegu: 20 000 km). Oferta jest dostępna również na inne modele ŠKODY.