Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Ateca wjedzie na Poznań Motor Show!

2016_03_25_pmsPoznań Motor Show to największe targi motoryzacyjne w kraju. To właśnie podczas tegorocznej edycji wydarzenia swoją polską premierę będzie miał SEAT Ateca – pierwszy SUV hiszpańskiej marki. Auto będzie można podziwiać na stoisku SEAT-a w pawilonie 3A od czwartku do soboty (31.03–02.04).

SEAT Ateca to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. To pierwsze auto stworzone przez hiszpańskiego producenta w tej klasie, które ma się stać dla SEAT-a trzecim filarem (obok popularnego Leona i Ibizy).

Ateca, która swoją nazwę zawdzięcza malowniczej gminie w hiszpańskiej prowincji Saragossa, jest autem całkowicie wszechstronnym: doskonale odpowiada na drogowe wyzwania, zaskakuje technologią, zapewnia bezpieczeństwo i wysoki poziom ergonomii, a jednocześnie przykuwa uwagę wyrazistą, wyjątkową sylwetką. To kwintesencja Hiszpanii, ale i całego segmentu SUV, uchwycona w jednym modelu.

– SEAT Ateca to najlepszy dowód na nasze nieustanne dążenie do doskonałości. Zebraliśmy doświadczenie całej branży i stworzyliśmy samochód, z którego jesteśmy naprawdę dumni – mówi Jakub Góralczyk, kierownik ds. PR SEAT. – Cieszymy się, że po raz pierwszy w Polsce pokazujemy SEAT-a Ateca właśnie podczas poznańskiego Motor Show. Odwiedzający nasze stoisko będą mogli przekonać się, jak wygląda SUV z „hiszpańskim pazurem”, który jeszcze w tym roku trafi do sprzedaży.

Model łączy w sobie unikatowy design z niezwykłą dynamicznością. Wyrażają ją zarówno drapieżne kształty auta, ale i to, co znajduje się pod jego maską. SEAT Ateca za sprawą silników o mocy od 115 do 190 KM świetnie radzi sobie na off-roadowych szlakach, jak i w typowo miejskiej przestrzeni. SEAT-a Ateca będzie można oglądać na Poznań Motor Show w pawilonie 3A, do soboty włącznie.

Na stoisku SEAT-a będzie się działo

SEAT Ateca będzie główną gwiazdą stoiska SEAT-a, ale nie jedyną. Na wszystkich odwiedzających Poznań Motor Show czekać będzie silna reprezentacja Hiszpanii, w tym: stylowy SEAT Ibiza, przestronny SEAT Alhambra, który jest liderem sprzedaży w swojej kategorii oraz kultowy SEAT Leon – wizytówka hiszpańskiego producenta.
SEAT Ateca wjedzie na Poznań Motor Show

Co ciekawe, SEAT-a Leona będzie można podziwiać w jego sportowym wydaniu, albowiem specjalnie na Motor Show ze swoim samochodem wyścigowym – Leonem Cup Racer – przyjedzie Gosia Rdest, która zdecydowała się doskonalić swoje umiejętności właśnie za kierownicą tego super-szybkiego auta.