Aktualności

Wielki sukces Tivoli

maleSsangYong Motor Co. ogłosił, że firma sprzedała właśnie 100 tys. samochodów Tivoli.

Tivoli, którego premiera miała miejsce w styczniu ub.r., osiągnął pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży samochodów sportowo-użytkowych (SUV). Model przekroczył granicę 100 tys. sprzedanych pojazdów w ciągu 17 miesięcy, dziewięć miesięcy szybciej niż wynosił poprzedni rekord.

W zeszłym roku wyprodukowano 64.781 sztuk Tivoli, a do maja tego roku – 33.341. Łączna produkcja do maja wyniosła 97.796 pojazdów, a dn. 13 maja przekroczyła 100.000.

Przedstawiciel SsangYonga powiedział: „W maju na rynkach światowych Tivoli sprzedał się w liczbie 7.545 samochodów m.in. dzięki premierze modelu XLV. Łączna sprzedaż globalna wzrosła o 55,9%, podczas gdy sprzedaż krajowa w Korei i eksport wzrosły odpowiednio o 49% i 71%.

Tak dobre wyniki sprzedaży Tivoli zawdzięcza przede wszystkim zróżnicowaniu modeli oraz umiarkowanym cenom, jak również swojej praktyczności i oszczędności w eksploatacji. To jedyny kompaktowy SUV z napędem na cztery koła. Dodatkowo dzięki premierze modeli pochodnych Tivoli poszerzył swoją bazę konsumencką.