Aktualności

Wielki sukces Alians Renault-Nissan

renault zoe_testAlians Renault-Nissan, światowy lider w dziedzinie pojazdów o zerowej emisji, sprzedał 250-tysięczny samochód elektryczny: białe Renault ZOE, którego nabywcą jest inżynier z Francji.

Alians odnotował swój historyczny sukces na początku czerwca – cztery i pół roku po wprowadzeniu na rynek Nissana LEAF, pierwszego na świecie pojazdu o zerowej emisji produkowanego na masową skalę*. Dziś Alians szczyci się sprzedażą prawie połowy wszystkich pojazdów elektrycznych dostępnych na całym świecie. Nissan LEAF pozostaje najlepiej sprzedającym się pojazdem elektrycznym w historii – użytkownicy zakupili już 180 000 egzemplarzy tego samochodu.

Od stycznia do maja Alians sprzedał około 31 700 pojazdów elektrycznych, czyli o blisko 15% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Dzięki zachętom ze strony rządów i coraz lepszej infrastrukturze ładowania popyt na nasze pojazdy elektryczne stale wzrasta – powiedział Carlos Ghosn, prezes i dyrektor generalny Aliansu Renault-Nissan. – Na popyt wpływają także pozytywne opinie naszych klientów. Nabywcy na całym świecie deklarują najwyższe zadowolenie z użytkowania tych pojazdów.

Francuz z Bordeaux kupuje 250-tysięczny pojazd elektryczny

Nowym właścicielem 250-tysięcznego samochodu jest Yves Nivelle, informatyk, który zamienił swój 21-letni samochód z silnikiem diesla na mniejsze, kompaktowe Renault ZOE.

Nivelle kupił samochód elektryczny po wprowadzeniu przez francuski rząd w kwietniu premii środowiskowej, dzięki której właściciele starszych samochodów z silnikami diesla, przyczyniających się do znacznej emisji spalin, mogą oddać je w rozliczeniu i otrzymać zniżkę w wysokości 10 000 EUR na zakup nowego samochodu elektrycznego.

Rządowa premia środowiskowa była ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zakupie samochodu elektrycznego – stwierdził Nivelle. – Muszę przyznać, że przekonałem się do niego od razu po pierwszej jeździe. Bardzo przyjemnie się go prowadzi, a ja dobrze czuję się z myślą, że przyczyniam się do poprawy stanu środowiska.