Wyścigi samochodowe

Waliłko szósty raz na podium

clickIgor Waliłko ukończył drugi wyścig piątej rundy serii Euroformula Open na dziewiątej pozycji, podobnie jak dzień wcześniej stając na austriackim torze Red Bull Ring na najniższym stopniu podium w kategorii debiutantów.

Jedenasty w porannej kwalifikacji, 17-latek z Zielonej Góry po starcie niedzielnego wyścigu spadł co prawda na trzynaste miejsce, ale sukcesywnie przebijał się do przodu. Na finiszu awansował na dziewiątą lokatę i po widowiskowej walce zapewnił sobie trzecie miejsce w klasyfikacji debiutantów. To już szóste w tym roku podium dla młodego kierowcy włoskiej ekipy RP Motosport. Po drodze zielonogórzanin ustanowił także drugi najlepszy czas wyścigu.

Zwycięstwami na torze Red Bull Ring podzielili się Leonardo Pulcini i zespołowy kolega Igora, Vitor Baptista. Szósta runda EFO odbędzie się po wakacyjnej przerwie, w dniach 4-6 września, na belgijskim torze Spa.

Igor Waliłko
„Dziś rano byłem szybki podczas kwalifikacji, ale zespół poszedł w złą stronę z ustawieniami bolidu i nie byłem w stanie pokazać pełni naszego potencjału na drugim komplecie opon. Byłem zawiedziony, ale na wyścig wróciliśmy do wcześniejszych ustawień i znów miałem odpowiednie tempo. Potwierdził to zresztą drugi najlepszy czas wyścigu. Niestety, słabo wystartowałem i spadłem na trzynaste miejsce. Ruszyłem w pogoń za rywalami. Na ostatnich okrążeniach wiedziałem, że mam szansę na kolejne podium w klasyfikacji debiutantów. Na torze dopingowała mnie dzisiaj grupa czterdziestu kibiców z Polski. Zaskoczyli, ale też bardzo ucieszyli mnie swoim przybyciem, więc chciałem podziękować im za wsparcie finiszem na podium. Cieszę się, że to się udało, choć oczywiście nie jestem do końca zadowolony z samej pozycji i w drugiej połowie sezonu chce walczyć o znacznie wyższe lokaty. Przed nami dłuższa przerwa, którą wykorzystamy na testy i drobiazgowe przygotowania.”