AktualnościWyścigi samochodowe

Hülkenberg kierowcą fabrycznego zespołu Audi

Program Audi w Formule 1 jest ciągle realizowany. Po ogłoszeniu całkowitego przejęcia Grupy Sauber, aby przyspieszyć przygotowania do wejścia marki do F1, teraz został potwierdzony pierwszy kierowca: Nico Hülkenberg podpisał wieloletni kontrakt z Sauberem i wystartuje w fabrycznym zespole Audi w 2026 roku. Będzie jeździł dla Saubera już w 2025 roku i uczestniczył w transformacji do zespołu fabrycznego, jak ogłosiła dziś szwajcarska firma.

Dzięki doświadczeniu zebranemu w ponad 200 wyścigach F1, Niemiec wniesie istotny wkład w fazę rozwoju przyszłego zespołu Audi: „Podpisanie kontraktu z Nico jest kolejnym kluczowym krokiem dla projektu Audi w Formule 1. Dzięki swojej szybkości, doświadczeniu i zaangażowaniu w pracę zespołową, już w przyszłym roku wniesie ważny wkład w start Audi w 2026 roku” – mówi Andreas Seidl, dyrektor generalny przyszłego zespołu fabrycznego Audi F1. „Od samego początku istniało duże wzajemne zainteresowanie wspólnym podejściem do tak wyjątkowego projektu. Nico jest silną osobowością, jego determinacja i zaangażowanie na poziomie zawodowym i osobistym pomogą nam osiągnąć postęp zarówno w rozwoju samochodu, jak i w budowaniu zespołu”.

Nico Hülkenberg mówi: „Perspektywa startów dla Audi jest czymś wyjątkowym. Kiedy niemiecki producent wchodzi do Formuły 1 z taką motywacją, jest to wyjątkowa okazja. Reprezentowanie zespołu fabrycznego takiej marki samochodów z jednostką napędową produkowaną w Niemczech to dla mnie ogromny zaszczyt”.

Dołączenie Nico Hülkenberga jest kolejnym krokiem po ogłoszonym w marcu planie całkowitego przejęcia Saubera i powołaniu Olivera Hoffmanna na stanowisko generalnego przedstawiciela zarządu Audi ds. zaangażowania w Formułę 1. W tej roli Hoffmann przewodniczy również zarządom wszystkich spółek Sauber i zgromadzeniu wspólników Audi Formula Racing GmbH, które jest odpowiedzialne za rozwój jednostki napędowej w zakładzie w Neuburgu.