Aktualności

SsangYong z rekordowym wzrostem sprzedaży

Polski oddział koreańskiej marki SsangYong z kolejnym kamieniem milowym na krajowym rynku w sierpniu br. Polscy klienci zarejestrowali przeszło czterysta samochodów osobowych SsangYong (410 sztuk, co stanowi wzrost o 876% r/r) oraz 16 samochodów dostawczych pick-upa marki, Musso Grand.

Rekordowe dla marki dane rejestracji z ubiegłego miesiąca to jednocześnie historyczny wynik przeszło 1,2% udziału w rynku, co pozwoliło uplasować się przed markami jak Lexus (1,08%), Seat (1,09%), Land Rover (0,65%) czy Jeep (0,27%).

Jerzy Prządka – członek zarządu SsangYong Auto Polska: „Niezakłócone dostawy samochodów i konkurencyjna oferta pozwalają nam konsekwentnie zdobywać przychylność polskich klientów, którym z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować za obdarzone zaufanie. Wysoka jakość produktów, potwierdzona 5-letnią fabryczną gwarancją, dostępność większości modeli od ręki i możliwość wyposażenia samochodów w instalację LPG powodują, iż zainteresowanie marką rośnie z miesiąca na miesiąc. Równie dynamicznie rozwija się segment sprzedaży B2B – zacieśniamy współpracę z liderami rynku wynajmu długoterminowego, którzy oferują swoim klientom wygodny sposób na rozpoczęcie przygody z najstarszą koreańską marką motoryzacyjną. Założony na ten rok plan sprzedaży w wysokości 1.500 sztuk samochodów uda się najprawdopodobniej zrealizować jeszcze w III kwartale i tym samym liczymy na przekroczenie 2.000 rejestracji w bieżącym roku kalendarzowym.”