Aktualności

Skoda wprowadza nową usługę Pay to Fuel

Płacenie po zatankowaniu jest teraz dla klientów Škody jeszcze wygodniejsze i szybsze. Marka rozszerza swoje portfolio usługowe o opcję Pay to Fuel, która umożliwia regulowanie płatności za paliwo kartą kredytową lub debetową za pośrednictwem systemu Infotainment, z pominięciem kolejki do kasy. Usługa ta jest obecnie dostępna w siedmiu krajach europejskich, a w przyszłości planowane jest uruchomienie jej w kolejnych państwach i stacjach paliw.

Wygodny system i wskazówki

Kierowcy znajdą stacje oferujące usługę Pay to Fuel w nawigacji samochodowej. Po dokonaniu wyboru, pojazd automatycznie rozpoznaje ją w momencie przybycia na miejsce. Następnie kierowca otwiera aplikację na ekranie pojazdu, potwierdza stację benzynową i wprowadza numer dystrybutora. Po zatankowaniu ilość paliwa jest zatwierdzana na ekranie systemu Infotainment, a płatność przetwarzana za pomocą karty debetowej lub kredytowej. Następnie kierowca otrzymuje powiadomienie o dokonanej transakcji w aplikacji MyŠkoda oraz na ekranie pojazdu i może odjechać.

Dostępna dla pojazdów ICE z systemami Amundsen lub Columbus

Usługa wymaga posiadania nawigacji Amundsen lub Columbus dostępnej jako wyposażenie opcjonalne oraz aktywnego konta Škoda Connect z włączoną funkcją zdalnego dostępu. Korzystając z aplikacji MyŠkoda na smartfony, użytkownicy wprowadzają i weryfikują swoją kartę płatniczą tylko raz. Usługa Pay to Fuel jest dostępna dla wszystkich serii modeli Škoda ICE sprzedawanych na rynkach europejskich.

Różne kraje, różne sieci, jedna aplikacja

Usługa Pay to Fuel jest obecnie dostępna w Belgii, Danii, Luksemburgu, Niemczech, Holandii, Austrii i Szwajcarii. Wkrótce dołączą do nich Portugalia i Hiszpania. W planach jest również uruchomienie usługi na rynku czeskim.