Aktualności

Znamy możliwości OMODA E5

Zasięg 430 km, szybkie ładowanie w pół godziny – OMODA ujawniła część możliwości swojego elektrycznego modelu, który w przyszłym roku będzie sprzedawany w naszym kraju. A w dalszej przyszłości chińska firma chce wybudować fabrykę swoich samochodów w Europie. OMODA E5 do połowy przyszłego roku będzie sukcesywnie wprowadzana na rynki Europejskie. W pierwszej kolejności trafi do Hiszpanii, gdzie wersja spalinowa już zadebiutowała. W drugiej części przyszłego roku planowana jest premiera w Polsce.

OMODA E5 wyposażona jest w technologię, która charakteryzująca się niskim zużyciem energii i dużą wytrzymałością na obciążenia. Zapotrzebowanie na prąd wynosi zaledwie 15,5 kWh/100 km, co pozwala na przejechanie nawet 430 km na jednym ładowaniu. Co więcej, dzięki autorskiej technologii, akumulator można naładować od 20 proc. do 80 proc. w zaledwie 30 minut!

Ten model trafi do Polski w drugiej kolejności. Pierwszym samochodem OMODY w naszym kraju będzie spalinowa wersja ICE 5.

Taka decyzja wynika z tego, że infrastruktura elektromobilności w Polsce ciągle się rozwija i polscy kierowcy na ten moment bardziej są zainteresowani autami z klasycznymi jednostkami napędowymi.

Plany na przyszłość

Regiony na całym świecie aktywnie angażują się dziś w promowanie ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju. W sektorze motoryzacyjnym poszczególne kraje intensyfikują polityczne wsparcie dla pojazdów wykorzystujących nowe źródła energii (NEV), natomiast główni producenci samochodów znacząco zwiększają inwestycje w badania i rozwój pojazdów elektrycznych (EV). Ten wzrost zaangażowania sprzyja solidnemu przyspieszeniu w branży NEV.

Właśnie dlatego elektromobilność i zrównoważony rozwój jest wpisany w plan ekspansji OMODY, która planuje również w przyszłości otwarcie fabryki na Starym Kontynencie.