Aktualności

Skoda liderem kolejny rok z rzędu

Koniec roku 2014 przyniósł kolejny wielki sukces ŠKODZIE: już po raz szósty z rzędu samochody czeskiej marki były najchętniej wybierane przez Polaków. ŠKODA konsekwentnie zwiększa swój rynkowy udział, pobijając kolejne rekordy sprzedaży.

W rok 2015 ŠKODA wchodzi jako zdecydowany lider polskiego rynku – w 2014 roku zarejestrowano w naszym kraju 43 268 nowych samochodów tej marki. To o blisko 30% więcej niż rywale zajmujący kolejne miejsca w rocznym zestawieniu rejestracji samochodów nowych.

Rynkową dominację ŠKODA potwierdza nieustannie zwiększającym się udziałem rynkowym, który obecnie jest najwyższym w historii i wynosi aż 13,29%. Statystycznie, blisko co siódmy rejestrowany w Polsce nowy samochód jest ŠKODĄ. Czeska marka jest najchętniej wybierana zarówno wśród Klientów indywidualnych, jak i flotowych.

Już od przeszło dekady ŠKODA należy do ścisłej czołówki w sprzedaży samochodów nowych w Polsce, a od 2009 roku utrzymuje ją nieprzerwanie przez cały czas. W porównaniu do roku 2013, w 2014 zarejestrowano w naszym kraju aż o 18,84% więcej samochodów czeskiej marki.

Nieustanne poprawianie wyników przy umacnianiu pozycji rynkowego lidera to zasługa intensywnej ofensywy zupełnie nowych i gruntownie odnowionych modeli oraz wyjątkowo korzystnych warunków finansowania oferowanych przez polskiego importera marki. ŠKODA Polska nie ustaje jednak w działaniu: rok 2015 otwiera wyprzedażą samochodów z rocznika 2014, dostępnych teraz na jeszcze atrakcyjniejszych warunkach zakupu.