Aktualności

Scenic E-TECH Electric finalistą konkursu COTY 2024

Marka Renault jest dumna z wejścia do finału europejskiego konkursu Car of the Year 2024. Po Australu w 2022 roku i Megane E-Tech electric w roku 2021 teraz Scenic E-Tech electric znalazł się na liście siedmiu finalistów. Jury, składające się z 59 dziennikarzy z 22 krajów, przetestowało i oceniło 28 modeli, z których do finału przeszło siedem. Zwycięzca konkursu zostanie ogłoszony 26 lutego 2024 roku na salonie samochodowym w Genewie.

Historia modelu Scenic ma już 27 lat. Gdy został wprowadzony w 1996 roku, zrewolucjonizował rynek. Był pierwszym kompaktowym vanem w historii motoryzacji. Pierwsza generacja Scenica zdobyła prestiżowy tytuł samochodu roku w 1997 roku.

Dziś proponuje nową koncepcję samochodu rodzinnego z segmentu C z w 100% elektrycznym napędem. Nowy model zaprasza do podróży, a jednocześnie zachowuje swoje DNA prekursorskiego i rodzinnego samochodu. Scenic od zawsze pełnił funkcję głównego samochodu w rodzinie, którym wyjeżdżało się w dalekie podróże w weekendy lub wakacje. Scenic piątej generacji to zupełnie nowy model, który po prostu ma innowacje w genach. Nowy model pozycjonuje się jako w 100% elektryczny rodzinny samochód, który potrafi spełnić wszystkie potrzeby rodzin. Kompaktowy (4,47 m), z myślą o ułatwieniu jazdy po mieście, i zarazem przestronny, co liczy się na dłuższych trasach, zapewnia zasięg 625 km (WLTP).

Od ponad 10 lat Renault podejmuje intensywne działania w celu zapewnienia jak największej przystępności samochodów elektrycznych. Scenic E-Tech electric idealnie wpisuje się w plan strategiczny marki – łączy nowoczesny napęd elektryczny, przydatne technologie i konstrukcję lepiej uwzględniającą założenia zrównoważonego rozwoju. Renault, wzmocnione sukcesem ZOE, poszerza swoją ofertę z segmentu C, która obejmuje obecnie Megane E-Tech electric i Scenica. To kluczowe modele, które pozwolą przyspieszyć przejście na samochody elektryczne i przyczynią się do osiągnięcia przez Renault pozycji lidera w nowej erze zrównoważonej mobilności.