Aktualności

„Samochód Roku 2016”: Opel Astra wśród siedmiu finalistów

cq5dam.web.1280.128058 doświadczonych dziennikarzy z 22 europejskich krajów zadecyduje o tym, który pojazd otrzyma tytuł „Samochodu Roku 2016”. Lista kandydatów początkowo zawierała 35 modeli zaprezentowanych w ciągu bieżącego roku. Wśród nich były Opel KARL i Opel Astra. W trakcie bezlitosnego Tannistest w Danii oba auta stawiały czoła dociekliwym dziennikarzom oraz 33 rywalom. Nagroda „Samochód Roku” nie jest przyznawana w poszczególnych segmentach — jury wybiera tylko jeden samochód, który najbardziej na nią zasługuje.

Teraz jury skróciło listę pretendentów do tytułu „Samochód Roku 2016” do siedmiu modeli. Wśród finałowej siódemki znalazł się nowy Opel Astra, który w ciągu niecałych dwóch miesięcy zdążył już zdobyć międzynarodowe nagrody, takie jak SAFETYBEST 2015 i Złota Kierownica za 2015 rok. Kompaktowy bestseller Opla spróbuje teraz uzyskać jak najwięcej głosów od 58 dziennikarzy z m.in. tak prestiżowych mediów jak „Le Figaro”, „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, „Stern”, „La Stampa”, „El Mundo” czy „The Daily Telegraph”.

Europejska nagroda „Samochód Roku” została ustanowiona w 1964 roku. W ostatnich latach Opel tryumfował w tym plebiscycie dwukrotnie: dzięki Insignii w 2009 roku i za sprawą Ampery w 2012 roku. Zwycięzca edycji 2016 zostanie ogłoszony 29 lutego, w przeddzień otwarcia przyszłorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie.