AktualnościWyścigi samochodowe

Björk i Ekblom kierowcami oficjalnego zespołu Volvo w WTCC 2016

????????????????????????????????????????????????????????????Szwedzka obsada zespołu Polestar Cyan Racing będzie walczyła w nadchodzącym sezonie o laury w prestiżowym cyklu WTCC. Uznani kierowcy Thed Björk i Fredrik Ekblom podpisali wieloletnie kontrakty z silnym postanowieniem wsparcia rozwijającego się programu wyścigowego Volvo.

Jesteśmy doskonale przygotowani do pierwszego ataku na zwycięstwo w mistrzostwach świata samochodów turystycznych. Zarówno Thed, jak i Fredrik to szybcy, pewni kierowcy, którzy doskonale znają nasze auta oraz pracujący nad ich rozwojem zespół inżynierów – powiedział Alexander Murdzevski Schedvin, szef działu Motorport w Polestar, sportowej marce Volvo.

Duet Szwedów łącznie może się pochwalić 12 prestiżowymi tytułami mistrzowskimi, przeszło setką zwycięstw w zawodach wyścigowych oraz doświadczeniem w międzynarodowych seriach takich jak DTM, ETCC, Le Mans czy F3000. W ostatnim sezonie Thed Björk pobił kolejny rekord zostając trzecim z rzędu zwycięzcą cyklu STCC wraz z Polestar Cyan Racing.

Wspólne otwieranie nowego rozdziału z Polestar Cyan Racing reprezentując Szwecję w zawodach rangi globalnej to dla mnie prawdziwe spełnienie marzeń. Jeszcze nigdy w całej mojej karierze sportowej nie byłem tak podekscytowany przed rozpoczynającym się sezonem. Nie mam żadnych wątpliwości, że jesteśmy w stanie walczyć o najwyższe trofea. Wprost nie możemy się już doczekać! – powiedział Björk.

Doświadczony Fredrik Ekblom to główny rywal Björka w sezonie 2015 w cyklu STCC. Obecnie to jeden z najzdolniejszych szwedzkich kierowców, który posiada już 3 laury zwycięzcy STCC.

Od kiedy dołączyłem do ekipy Polestar Cyan Racing w 2012 r. ściganie się w WTCC było moim głównym celem. Przed nami niesamowita przygoda, zrobię co w mojej mocy aby była jak najbardziej przepełniona pucharami za zwycięstwa. To prawda, że musimy wykonać jeszcze sporo pracy, aby dogonić ekipy, które w cyklu WTCC startują od dłuższego czasu, ale od pierwszego wyścigu zamierzamy ścigać się jak równy z równym o zwycięstwo – zaznaczył Ekblom.

Obaj kierowcy intensywnie testują prototypowe egzemplarze wyczynowego Volvo S60 Polestar TC1. Program rozwojowy tego wyjątkowego samochodu, który ma stanowić o sile marki Volvo w cyklu WTCC będzie trwał do marca 2016, kiedy to pierwsza z eliminacji rozpocznie wyścigowy cykl.

Thed i Fredrik należą do grona najlepszych na świecie kierowców wyczynowych startujących w wyścigach turystycznych. W przeszłości osiągali wspaniałe rezultaty przynosząc chwałę naszemu programowi wyścigowemu. Obaj pełnią w nim centralna rolę i to dzięki nim nasz samochód jest coraz szybszy i lepiej dopasowany do warunków WTCC. Ekscytacja, jaka towarzyszy temu projektowi udziela się nam wszystkim – podsumował Christian Dahl, Prezes Cyan Racing.

Trzeci z kierowców związanych z Polestar Cyan Racing, Robert Dahlgren, który pozostanie na trasach torów cyklu STCC, również będzie brał udział w programie rozwojowym WTCC w nadchodzącym sezonie.