Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Ruszyły zamówienia na nowe Audi A4

Audi A4 Avant 3.0 TDI quattroSalony dealerskie czterech pierścieni rozpoczynają zbieranie zamówień na nowe Audi A4. Klienci mogą zamawiać obie wersje nadwoziowe: Limousine i Avant. W obu tych modelach klasy średniej, Audi oferuje najnowsze rozwiązania dotyczące napędu, a także szeroki wachlarz usług infotainment oraz systemów wspierających kierowcę.

Nowe Audi A4 może się pochwalić absolutnie doskonałymi wynikami pod względem wydajności i efektywności. Charakteryzuje się najlepszym w swojej klasie współczynnikiem oporu powietrza: zaledwie 0,23 (Avant: 0,26) i niższą nawet o 120 kg w porównaniu z poprzednikiem wagą. Wyższa wydajność to zasługa zastosowania oszczędnych silników czterocylindrowych.

W Audi A4 po raz pierwszy zamontowano wysoce wydajną jednostkę 2.0 TFSI ultra, generującą moc 140 kW (190 KM). Ten benzynowy silnik zaprojektowano zgodnie z zasadą rightsizingu i zastosowano w nim innowacyjny system spalania. Prof. dr Ulrich Hackenberg, członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego wyjaśnia: „W rightsizingu chodzi o optymalne dla codziennego użytkowania połączenie klasy pojazdu, pojemności skokowej, mocy, momentu obrotowego i wydajności. Nasz nowy silnik 2.0 TFSI to wzorcowy przykład „przewagi dzięki technice.“ Oszczędna jednostka napędowa obniża mierzone w testach NEDC spalanie nowego Audi A4 Limousine do 4,8 l na 100 km, a emisję CO2 do 109 g na km (Avant: 5 l; 114 g CO2).

Nowe Audi A4 i Audi A4 Avant na drogach pojawią się jesienią. Wyposażono je również w wiele nowych rozwiązań, które w tym modelu zastosowano po raz pierwszy, np. w reflektory diodowe Matrix, korzystający z radaru tempomat z automatyczną regulacją odległości między poruszającymi się pojazdami adaptive cruise control z asystentem jazdy w korkach, Audi virtual cockpit czy system nagłaśniający w formacie 3D marki Bang & Olufsen.

Ceny Audi A4 Limousine zaczynają się od 131 470 PLN. Model Avant kosztuje od 139 070 PLN.