Aktualności

Rozpoczęła się sprzedaż Renault Scenic E-Tech

Od ponad dekady Renault angażuje się w rozwój mobilności elektrycznej. Dzięki zdobytemu w ten sposób know-how wzmaga swą ofensywę w segmencie C, by oferować klientom przystępne cenowo pojazdy elektryczne. Scenic E-Tech 100% electric – zaprojektowany z myślą o rodzinach i spełniający ich potrzebę swobodnego i bezpiecznego podróżowania – łączy elektryczną nowoczesność, intuicyjne i użyteczne technologie oraz bardziej zrównoważoną koncepcję pojazdu. Jest pierwszym seryjnym samochodem ucieleśniającym dążenie Grupy Renault do bycia producentem nowej generacji, działającym na rzecz sprawiedliwej transformacji. Dzięki obniżeniu całkowitego kosztu posiadania (TCO) Scenic sprosta również potrzebom najbardziej wymagających klientów flotowych, którzy chcą kontrolować swoje wydatki i korzystać z komfortowego zasięgu jazdy.

Rozpoczęcie sprzedaży modelu Scenic E-Tech 100% electric

Scenic E-Tech 100% electric, zaprezentowany we wrześniu 2023 r. na targach IAA Mobility w Monachium, jest już dostępny w sprzedaży.

Model ten podąża z duchem czasu i stanowi ucieleśnienie nowej formy pojazdu rodzinnego. Mimo że jest lżejszy (1 850 kg w wersji techno long range) i bardziej kompaktowy niż przeciętny pojazd elektryczny segmentu C (4,47 m długości, 1,86 m szerokości i 1,57 m wysokości), oferuje doskonałą przestronność wnętrza za sprawą elektrycznej platformy AmpR Medium (znanej dawniej pod nazwą CMF-EV) i płaskiej podłogi. Dzięki dużemu rozstawowi osi (2,78 m) zapewnia wygodną przestrzeń osobom na tylnych siedzeniach: promień na wysokości kolan wynosi 278 mm, a przestrzeń nad głową 884 mm, również w wersjach z dachem panoramicznym o regulowanej przezroczystości Solarbay. Bagażnik o pojemności 545 litrów i możliwość ciągnięcia przyczepy o masie do 1100 kg pozwolą w pełni cieszyć się rodzinnymi wakacjami.

Scenic E-Tech 100% electric jest dostępny w Polsce w dwóch wersjach: techno i iconic.

Obie wersje są dostępne z akumulatorem long range 87 kWh (zasięg do 625 km WLTP). Wersja techno jest również sprzedawana z akumulatorem comfort range 60 kWh, zapewniającym zasięg do 430 km (WLTP).

Wszystkie wersje pojazdu są wyposażone w ładowarkę pokładową kompatybilną ze stacjami szybkiego ładowania prądem stałym (do 130 kW w wersji comfort range i do 150 kW w wersji long range) oraz w kabel AC22 do ładowania z wallboxa. Wszystkie modele gamy oferują możliwość ładowania trójfazowym prądem zmiennym o mocy do 22 kW, typowym dla ładowarek publicznych.