Aktualności

Renault Sport R.S. 01

Marka Renault po raz kolejny dała świadectwo swojego zamiłowania do sportów samochodowych tworząc Renault Sport R.S. 01, wyścigowy samochód o imponującym designie i rekordowych osiągach.

Jego stylistyka, wywodząca się ze świata samochodów koncepcyjnych i podyktowana dążeniem do uzyskania optymalnego docisku aerodynamicznego, stanowi ekstremalny wyraz sportowej natury marki. Specyfikacja techniczna tego bolidu to doskonałe świadectwo umiejętności konstrukcyjnych Renault Sport – karbonowy monokok, napędzany silnikiem o mocy 500 KM, umożliwił obniżenie masy do poziomu poniżej 1100 kg. To aż nadto, aby rozpędzić Renault Sport R.S. 01 do ponad 300 km/h. Już w 2015 roku nowy samochód wyścigowy Renault Sport będzie jedną z gwiazd World Series by Renault, w ramach nowoutworzonych mistrzostw Renault Sport Trophy, które będą pełniły rolę inkubatora talentów do mistrzostw GT* i wyścigów wytrzymałościowych dla zawodowców.

Renault Sport R.S. 01 jest samochodem wyścigowym o imponującym designie, uosabiającym zamiłowanie Renault do sportów motorowych. Zaprojektowana dzięki pełnemu entuzjazmu zaangażowaniu Laurensa van den Ackera i jego zespołu, spektakularna sylwetka zdradza ambicje tego niezwykłego auta. Pod jego maską kryje się kwintesencja umiejętności konstrukcyjnych Renault Sport Technologies, zapewniająca mu rekordowe osiągi i zdolna wzbudzić najwyższe emocje w sercach kierowców i publiczności. Gdybym miał podsumować w jednym zdaniu koncepcję Renault Sport R.S. 01, powiedziałbym, że jest to połączenie piękna Renault DeZir z osiągami Formuły Renault 3.5! – Patrice Ratti, dyrektor generalny Renault Sport Technologies