Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Renault otwiera zamówienia na Renault Austral

Renault Polska otwiera zamówienia i ogłasza cennik promocyjny najnowszego SUV-a z segmentu C, nowego Renault Austral. Samochód jest dostępny w pięciu poziomach wyposażenia, cena za wersję mild hybrid 140 equilibre wynosi 134 900 zł. Starannie dopracowane wnętrze, atrakcyjny design, dobór wysokiej jakości materiałów i nowoczesne technologie to cechy charakterystyczne dla tego modelu, świetnie wpisującego się w proces odnowy marki, która realizuje plan „Renaulution”. Jest to pierwszy model z gamy Renault dostępny w wyjątkowej wersji esprit Alpine, która wyróżnia się sportowym charakterem oraz dynamicznymi i przykuwającymi wzrok akcentami stylistycznymi.

Nowe Renault Austral łączy w sobie wszystkie kody stylistyczne SUV-ów Renault ze stylistyką utrzymaną w duchu „sensual tech”. Eleganckie i zaawansowane technologicznie wnętrze nowego Australa zapewnia poziom komfortu znany z rodzinnych modeli, z których słynie marka Renault. Obszerne, przyjazne i eleganckie wnętrze Renault Austral jest wykonane z wysokiej jakości materiałów. We wnętrzu uwagę zwraca ekran OpenR, wykorzystywany zarówno do wyświetlania danych z instrumentów pokładowych, jak i nawigacji oraz multimediów, oferujący również dostęp do najlepszych usług i aplikacji Google. Niezwykle nowoczesny nowy Austral jest wyposażony w 32 systemy wspomagania prowadzenia (ADAS) oraz systemy multi-sense i 4Control advanced, który jest już trzecią generacją tego systemu czterech kół skrętnych.

W nowym modelu zaprojektowanym na platformie CMF-CD Aliansu po raz pierwszy pojawi się nowa wersja systemu E-Tech full hybrid 200, mocniejsza, bardziej oszczędna i wydajna energetycznie (w Polsce otwarcie zamówień w drugim kwartale 2023 roku) oraz silnik benzynowy z instalacją mild hybrid 12 V w dwóch wariantach mocy – 140 i 160 KM.

W pierwszej kolejności w ofercie na rynku polskim pojawą się wersje z silnikami mild hybrid 140 i 160 auto (12 V). W Polsce samochód jest dostępny w cenie od 134 900 zł dla poziomu wyposażenia equilibre, wersja najwyższa iconic esprit Alpine mild hybrid 160 auto to cena 180 900 zł.

Zamówienia można składać od 22 listopada br. Wersja E-Tech full hybrid 200 pojawi się na rynku polskim w drugim kwartale 2023 roku.