Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Renault odnawia swój bestseller

renault_80590_globalNawiązująca bezpośrednio do samochodu koncepcyjnego DeZir czwarta generacja CLIO jest jednocześnie pierwszym od 2012 roku modelem marki prezentującym nową stylistykę Renault. Nowe Renault CLIO zyskało jeszcze bardziej na atrakcyjności dzięki charakterystycznemu układowi świateł Full LED „Pure Vision” oraz szeregowi elementów designu i wystroju wnętrza świadczących o wysokiej jakości i staranności dopracowania szczegółów. Cenione z powodu swoich właściwości jezdnych Nowe Renault CLIO równie swobodnie czuje się w mieście dzięki systemowi Easy Park Assist, sprawiającemu, że jazda po mieście jest teraz jeszcze łatwiejsza.

Wprowadzenie

• Nowe Renault CLIO stawia na innowacyjność, oferując – zależnie od wersji – trzy różne systemy multimedialne, w tym pomysłowy, dostępny w opcji już dla wersji Life system R&GO oraz najnowszą generację systemu R-LINK Evolution.
• Wzbogacone o silnik Energy dCi 110 oraz manualną, 6-stopniową skrzynię biegów w silniku Energy TCe 120, Nowe Renault CLIO dysponuje obecnie jedną z najbardziej kompletnych gam jednostek napędowych oferowanych na rynku.
• Nowe Renault CLIO, dostępne w wersji nadwoziowej hatchback lub grandtour i w trzech poziomach wyposażenia oraz serii specjalnej Limited (nie licząc bogatej oferty personalizacji), stworzono z myślą o zdobywaniu uznania coraz liczniejszych rzesz klientów o bardzo zróżnicowanych oczekiwaniach.
• Nowe Renault CLIO R.S. łączy w sobie wszystkie udoskonalenia wprowadzone w Nowym Renault CLIO, wzbogacone o wiedzę techniczną i doświadczenie Renault Sport w wyścigach samochodowych.
• Przy światowej sprzedaży przekraczającej 400 tys. egzemplarzy w 2015 roku, CLIO jest liderem w swoim segmencie na terenie Europy* i jednym z najlepiej sprzedających się modeli w swojej klasie w pozostałych częściach świata.
• Aby wyjść naprzeciw temu handlowemu sukcesowi, od lutego 2017 roku Nowe Renault CLIO roku będzie produkowane także w fabryce w Novo Mesto (Słowenia), czwartym z kolei zakładzie, obok fabryki w Bursie (Turcja) oraz fabryk w Flins i Dieppe (Francja) produkujących wersje opracowywane przez Renault Sport.
• Mając na swoim koncie ponad 13 milionów egzemplarzy sprzedanych od 1990 roku, CLIO jest najlepiej sprzedającym się francuskim autem wszech czasów. Historię sukcesu CLIO przejmuje obecnie Nowe Renault CLIO, które od września 2016 roku trafi do sprzedaży na rynki około stu krajów całego świata.