Aktualności

Pomaganie przez ściganie

barborka_kia0261Chcesz poczuć smak wyścigowych emocji? Marzysz o tym, aby zasiąść w profesjonalnie przygotowanym do wyścigów samochodzie obok najszybszych kierowców serii KIA LOTOS RACE? Weź udział w aukcji charytatywnej, wspomóż leczenie zaledwie rocznej Matyldy oraz 3-letniego Bartka i spełnij marzenia.

Nie zwlekaj, bo liczba miejsc na prawym fotelu w wyścigowych Kia Picanto, które zrobią show na najsłynniejszej rajdowej ulicy świata – Karowej – jest ograniczona. Tylko 6 osób, które najhojniej wesprze konto Fundacji Siepomaga, 12 grudnia założy wyścigowe kombinezony i weźmie udział w Kryterium Asów podczas 53. Rajdu Barbórka.

Kia Motors Polska – organizator jedynej w naszym kraju serii wyścigowej, która odbywa się pod bezpośrednim patronatem Międzynarodowej Federacji Sportu Samochodowego (FIA) – od lat angażuje się w udział w aukcja charytatywnych, których celem jest pomoc najmłodszym. W tym roku osoby, które wylicytują miejsca w samochodach prowadzonych przez najszybszych kierowców tegorocznej edycji Mistrzostw Polski KIA Picanto, z mistrzem i dwoma mistrzami Polski na czele, wesprą leczenie:

– 3-letniego Bartka chorego na serce, u którego lekarze rozpoznali bardzo ciężką wadę serca (HLHS – niedorozwój lewej komory serca). Na leczenie Bartka potrzeba 160 tys. złotych. Wszelkie informacje na jego temat można znaleźć pod adresem: https://www.siepomaga.pl/serduszkobartka oraz

– rocznej Matyldy chorej na złośliwy nowotwór oka zwany siatkówczakiem. Jej leczenia podjęli się specjaliści z Memorial Sloan-Kettering International Center w Nowym Jorku. Leczenie dziewczynki może pochłonąć nawet ponad milion złotych, ale jest możliwe. Informacje na temat Matyldy znajdują się pod adresem: https://www.siepomaga.pl/matyldajastrowicz.

W aukcję charytatywną, której celem jest pomoc Bartkowi i Matyldzie, Kia Motors Polska angażuje się wspólnie z organizatorem 53. Rajdu Barbórka –Automobilklubem Polski – oraz z Fundacją Siepomaga. Osoby, które najhojniej wesprą aukcję zasiądą w wyczynowych Kia Picanto u boku Karola Urbaniaka (Mistrza Polski KLR 2015), Michała Śmigla (I-go Wicemistrza Polski), Filipa Tokara (II-go Wicemistrz Polski), Alberta Legutko (jednego z najmłodszych kierowców w stawce, który tegoroczny sezon ukończył na 5. miejscu), Macieja Chałasa (6. miejsce) i Pawła Malczaka.

Ubiegłoroczny przejazd po ulicy w centrum Warszawy 6 wyczynowych Kia Picanto, którym towarzyszył Safety Car w postaci Kia pro cee’d, zrobił furorę na uczestnikach. Nie tylko dlatego, że Picanto jechały w wyścigowym „szyku”, czyli zderzak w zderzak lub bok w bok, ale dlatego, że śliska nawierzchnia brukowanej ulicy Karowej sprzyjała jeździe efektownymi poślizgami, których kierowcy wystrzegają się jak mogą podczas wyścigu na torze. Atmosfera sportowego święta w centrum stolicy jest porównywalna z tą, która towarzyszy ściganiu na serio. Na Karowej zawsze jest wielotysięczny tłum kibiców, są oślepiające flesze i telewizyjne kamery.

Oprócz głównej nagrody dla zwycięzców aukcji, którą będzie udział w Kryterium Asów na ulicy Karowej, Kia Motors Polska przygotowała sporo dodatkowych atrakcji. Między innymi sesję fotograficzną z profesjonalnym fotografem, filmy z przejazdu oraz zestawy atrakcyjnych upominków. Najważniejsze jest jednak… pomaganie przez ściganie.