Pozostałe

Peugeot 2008DKR gotowy na Dakar

PEUGEOT 2008 DKR16Zespół Peugeot Total zaprezentował nowe nadwozie samochodu, który wyruszy w spektakularną dwutygodniową przeprawę przez Argentynę i Boliwię. Gwiazdorska drużyna marzeń w składzie Sébastien Loeb, Stéphane Peterhansel, Cyril Despres i Carlos Sainz już w styczniu rozpoczną podbój Rajdu Dakar.

Przygotowany na sezon 2016 Peugeot 2008 DKR przeszedł prawdziwą metamorfozę – został poszerzony, przyśpieszony, obniżony i zyskał jeszcze więcej mocy. Dopełnieniem agresywnie „kociej” sylwetki nowego samochodu są charakterystyczne i świeże barwy, dzięki którym Peugeot będzie się wyróżniał na pustynnym tle.

Peugeot z dumą przybiera barwy swoich dakarowych partnerów, a dodatkowo w tym roku po raz pierwszy zwieńczeniem nadwozia jest srebrny dach. Jego zadaniem będzie odbijanie ostrych promieni słońca, którym podczas argentyńskiego lata towarzyszą temperatury przekraczające 50 stopni Celsjusza.

Nowoczesna kolorystyka dodatkowo podkreśla, jak wiele zmian wprowadzono do wersji samochodu, który zadebiutował w Dakarze 11 miesięcy temu. Ewolucja miała miejsce zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz maszyny.

Nowe gabaryty znacznie wpłynęły na poprawienie rozkładu masy. Do obniżenia środka ciężkości, a co za tym idzie polepszenia stabilności pojazdu, przyczyniło się między innymi umieszczenie zapasowych kół w bocznych wnękach.

Odświeżona karoseria została odpowiednio dopasowana do przykuwających wzrok kształtów samochodu, tak by akcentowała jednocześnie jego płaskie panele oraz krągłości, ponieważ to właśnie dzięki nim Peugeot 2008 DKR16 zasługuje na miano jednej z najciekawszych atrakcji Dakaru.

Kolory modelu 2016 płynnie przechodzą jeden w drugi, począwszy od przodu, a kończąc na tyle. Nowe barwy stanowią odzwierciedlenie nieograniczonych możliwości najnowszej wersji Peugeota, a jego drogę przez pustynię torować będzie chromowana kratownica wlotu powietrza ozdobiona słynnym wizerunkiem lwa. Cały design mocno nawiązuje do samochodu osobowego Peugeot 2008, na podstawie którego stworzono tę rajdową bestię.

„Jeżeli nasz samochód pojedzie tak dobrze, jak wygląda, zdecydowanie możemy liczyć na świetne wyniki w przyszłym roku! Charakterystyczna szata graficzna sprawia, że nowy Peugeot 2008 DKR16 wygląda jakby poruszał się z ogromną prędkością nawet wtedy, gdy stoi w miejscu. Wiemy, że nasze maszyny będą wyraźnie widoczne na Dakarze: teraz naszym zadaniem jako zespołu jest maksymalne wykorzystanie tej zalety” – komentuje Bruno Famin, dyrektor sportowy marki Peugeot.

38. Rajd Dakar wystartuje w sobotę 2 stycznia w stolicy Argentyny Buenos Aires, a zakończy się w sobotę 16 stycznia w Rosario. Gwiazdorski zespół Peugeot Total czeka 10 000 kilometrów intensywnej rywalizacji, w ramach której praktycznie przemierzą Amerykę Południową wszerz.