Pozostałe

Renault wraca do F1

renault_73987_global_en_Carlos Ghosn zapowiedział powrót Renault do wyścigów Formuły 1 z własną stajnią już w 2016 roku. Marka, posiadająca na swoim koncie 12 tytułów mistrza świata konstruktorów, od blisko 40 lat jest jednym z wiodących graczy w historii Formuły 1 i nadal chce brać aktywny udział w rozwoju tego sportu. F1 jest doskonałą okazją do zaprezentowania nowych technologii. A także sposobem na przyspieszenie rozwoju innowacyjnych rozwiązań i gamy sportowych samochodów Renault.

Po podpisaniu listu intencyjnego ze stajnią Lotus (ogłoszonym w połowie września) marka Renault kontynuowała równolegle prace nad analizą warunków swojego powrotu do Formuły 1. Skupiono się zwłaszcza na szansach odniesienia sukcesu w tych mistrzostwach oraz ekonomicznych warunkach powrotu z własną stajnią już w 2016 roku.

Renault miało dwie możliwości: albo powrócić z własnym teamem, albo zupełnie zrezygnować. Po szczegółowej analizie podjąłem decyzję o starcie Renault w Formule 1 już w 2016 roku. Ostatnie informacje uzyskane od najważniejszych graczy w Formule 1 pozwalają nam z ufnością patrzeć na to wyzwanie. Mamy ambicję zwyciężyć, nawet jeśli realistycznie patrząc zajmie nam to trochę czasu – oświadczył prezes Carlos Ghosn.