FIA Cross Country

ORLEN Team na trasie siódmej rundy Pucharu Świata

Obie samochodowe załogi ORLEN Team – Marek Dąbrowski z Jacekiem Czachorem oraz Adam Małysz pilotowany przez Rafała Marton – wezmą udział w Hungarian Baja. Siódma eliminacja Pucharu Świata FIA Cross Country Rallies zostanie rozegrana w kompaktowej formule w dniach 15 i 16 sierpnia.

Jadący Toyotami Hilux zawodnicy ORLEN Team zmierzą się między innymi z silnym zespołem X raid, który na trasę rywalizacji wystawia pięć samochodów Mini. W jednym z nich zobaczymy aktualnego lidera Pucharu Świata – Władimira Wasiliewa. Jako pretendent do miejsca na podium wymieniany jest również Nasser al.-Attiyah, który po raz pierwszy w karierze zasiądzie za kierownicą Toyoty Hilux obsługiwanej przez tą samą stajnię, co rajdówka ORLEN Team – belgijski OVERDRIVE Racing.

Marek Dąbrowski i Jacek Czachor aktualnie są na czwartym miejscu w klasyfikacji łącznej cyklu. Ich celem podczas tego rajdu jest zdobycie kolejnych punktów oraz następnej porcji doświadczenia.

– Z Węgier na pewno chcemy wywieźć kilka punktów, będziemy więc zaciekle walczyć z konkurentami. Nie bardzo wiem czego się spodziewać po tamtejszych trasach. Podobno są trudne i dziurawe, więc ponownie nas nieźle wytrzęsie. Każdy oesowy kilometr jest jednak na wagę złota w kontekście treningu i bardzo się cieszymy, że ponownie ruszamy do akcji – powiedział Marek Dąbrowski.

– Walka o podium w tegorocznym Pucharze robi się coraz bardziej zawzięta. My koncentrujemy się przede wszystkim na swoich celach, czyli wypracowaniu najlepszego tempa oraz przerobieniu jak największej liczby sytuacji, po to aby jak najmniej rzeczy zaskoczyło nas podczas Dakaru. Bardzo cieszymy się, że już niebawem wsiądziemy ponownie do rajdówki i będziemy mieli okazję przejechać kolejne kilometry w rywalizacji. Start na Węgrzech jest dla nas oczywiście nowością, liczymy że to będzie dobra rozgrzewka przed Baja Poland, rajdem w którym już za dwa tygodnie wystartujemy przed naszymi wspaniałymi kibicami w kraju – dodał Jacek Czachor.

Również Adam Małysz i Rafał Marton liczą na dobry wynik.

– To będzie trudny rajd, wprawdzie kilometrów do przejechania nie jest dużo, ale wszystko zostanie rozegrane w skondensowanej formie. Jedziemy jak zwykle z bojowym nastawieniem i na pewno nawiążemy walkę. Stawka jest silnie obsadzona więc będzie się z kim ścigać. Mam nadzieję, że pojedziemy bezbłędnie, co przełoży się na dobry wynik – powiedział Adam Małysz.

Rajd zostanie rozegrany w formacie dwudniowym. W piątek zaplanowano jeden 58 kilometrowy OS, w sobotę na zawodników czekają dwie próby, z których każda zostanie pokonana dwukrotnie. Długość odcinków specjalnych drugiego dnia to 360 kilometrów.