Aktualności

Opel Corsa OPC dostępny w Polsce już za 90 500 zł

Opel Corsa OPC
Opel Corsa OPC

Mocna, szybka, ze wspaniałymi osiągami i w świetnej cenie. Nowa Corsa OPC, zaprezentowana światu po raz pierwszy w Genewie, ma silnik o mocy 152 kW/207 KM oraz bogate wyposażenie OPC.

Zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi 7,5 l/100 km przy emisji CO2 na poziomie 174 g/km. Cena katalogowa samochodu w Polsce będzie zaczynała się od 90 500 zł (sugerowana cena detaliczna z VAT w Polsce). Nowa generacja Corsy w tej wersji jest więc tańsza od poprzedniczki mimo dodatkowych 11 kW/15 KM pod maską. Dzięki funkcji overboost maksymalny moment obrotowy silnika można chwilowo zwiększyć o 35 Nm, do imponujących 280 Nm. Zamówienia na najmłodszy model OPC będzie można składać już od maja.

„Opel Corsa, najbardziej popularny samochód wśród polskich klientów indywidualnych, będzie teraz dostępny również w wersji usportowionej. Model OPC oferuje jeszcze więcej niż dotychczas: mocniejszy silnik, wyższą prędkość maksymalną i więcej emocji z jazdy samochodem. To najszybsza Corsa w historii.” — mówi Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland Sp. z o.o., podsumowując korzyści dla klientów. „Dla klientów spragnionych naprawdę ekstremalnych wrażeń mamy opcjonalny pakiet OPC Performance, który jeszcze bardziej zwiększa  poziom usportowienia tego modelu”.

Osiągi, prędkość i potężny moment obrotowy: najnowsza generacja Corsy OPC

Corsa OPC to sportowiec w rodzinie małych samochodów. Duże wloty powietrza, wyrazisty kształt pokrywy silnika, wydatny tylny spojler i podwójna końcówka układu wydechowego Remus nie pozostawiają co do tego wątpliwości. Dźwięk turbodoładowanego silnika benzynowego 1.6 wzmocniony odpowiednią akustyką układu wydechowego podkreśla potencjał jednostki napędowej. W porównaniu z poprzedniczką nowa Corsa OPC oferuje dodatkowe 15 KM mocy i nawet o 35 Nm więcej momentu obrotowego, co zapewnia imponującą zrywność. Według najnowszych pomiarów nowa Corsa OPC przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,8 sekundy — jest więc pod tym względem lepsza o prawie pół sekundy od poprzedniej generacji. Elastyczność na piątym biegu, mierzona czasem potrzebnym na zwiększenie prędkości z 80 do 120 km/h, poprawiła się o 0,3 sekundy i wynosi 6,4 sekundy. Prędkość maksymalna wzrosła o 5 km/h, do 230 km/h. Bezpieczne i pewne prowadzenie nowej Corsy OPC gwarantuje innowacyjna technologia resorowania Frequency Selective Damping (FSD). Doświadczony kierowca może nawet całkowicie wyłączyć ESP, testując możliwości samochodu na granicy przyczepności. Podobnie jak wszystkie modele OPC nowa Corsa pomyślnie przeszła kompleksowy program testów na najtrudniejszym torze wyścigowym świata — Północnej Pętli Nürburgring.

Sportowy klimat panuje również we wnętrzu nowej Corsy OPC. Uwagę zwracają zwłaszcza wyczynowe fotele Recaro, zapewniające optymalne podparcie tułowia nawet w trakcie bardzo dynamicznej jazdy krętą drogą. Całości dopełniają takie detale, jak pokryta skórą i spłaszczona w dolnej części kierownica, dźwignia sterująca sześciobiegową skrzynią OPC o krótkich przełożeniach oraz sportowe nakładki na pedały i charakterystyczny zestaw wskaźników z motywami OPC. Kierowcy ze sportową żyłką nie muszą też rezygnować z licznych opcji łączności. System multimedialny IntelliLink firmy Opel jest dostępny jako opcja. Ułatwia on korzystanie ze smartfonów z systemami Apple iOS i Android na pokładzie Corsy OPC.

Pakiet Performance OPC: wyścigowe wrażenia na zwykłej drodze

Kierowcy oczekujący jeszcze więcej sportowych emocji mogą zamówić Corsę OPC z pakietem Performance, wymagającym dopłaty 10 000 zł (sugerowana cena detaliczna z VAT w Polsce). Jednym z jego istotnych elementów jest wielotarczowy mechanizm różnicowy Drexler z mechaniczną blokadą, zapewniający jeszcze lepsze właściwości trakcyjne samochodu z przednim napędem, który nawet w standardowej konfiguracji ma pod tym względem wzorową charakterystykę. W skład pakietu wchodzą także 18‑calowe koła z zapewniającymi doskonałą przyczepność oponami Michelin, zawieszenie o jeszcze bardziej sportowych nastawach, a także wyczynowy układ hamulcowy Brembo z 330‑milimetrowymi tarczami z przodu gwarantującymi skuteczne wytracanie prędkości nawet w tak ekstremalnych warunkach, jakie panują na Północnej Pętli Nürburgring. Corsa OPC z pakietem Performance jest ekstremalnie usportowioną wersją modelu.