Aktualności

Nowy Seat Alhambra

2015_07_16_alhambra3SEAT idzie za ciosem i pokazuje światu nową twarz lidera swojego segmentu – modelu Alhambra. Dzięki zupełnie nowym silnikom TSI i TDI, zmianom stylistycznym i innowacyjnej technologii, to auto otwiera drzwi do zupełnie nowych wrażeń z jazdy – dla całej rodziny.

Nowa Alhambra to nowe możliwości. Jak na rodzinny samochód przystało, model ten priorytetowo traktuje przestronność bagażnika i ilość miejsca we wnętrzu, wzbogacając to nowymi technologiami. Największy członek rodziny SEAT jest pod tym względem niedościgniony. Teraz, ze względu na nowatorskie multimedia, nowe ekrany dotykowe i system MirrorLink, będzie również pionierski.

„Rozbudowujemy nasze modele , aby połączyć najnowsze aplikacje multimedialne z koncepcją, która zapewnia bezpieczeństwo i wydajność” – mówi dr Matthias Rabe, wiceprezes ds. Badań i Rozwoju marki SEAT. „Dodatkowo Alhambra pozostaje w ścisłej czołówce jeśli chodzi o niskie zużycie paliwa i emisję CO2. To auto zapewnia najlepsze możliwe połączenie dynamicznej jazdy z codziennym komfortem.”

MirrorLink – lustrzane odbicie

SEAT idąc z duchem czasu wprowadza do swoich modeli funkcję MirrorLink, która perfekcyjnie łączy działanie smartfona z ekranem samochodu. W Alhambrze jego działanie również sprawi, że kierowca będzie mógł korzystać ze swojego telefonu za pośrednictwem wyświetlacza na desce rozdzielczej.

Nowy świat technologii Alhambry wprowadzi go w możliwość korzystania z map, muzyki, zdjęć i kontaktów, które znajdują się w pamięci smarfona. To nieograniczona łączność ze światem na każdym kilometrze.

SEAT ConnectApp – mów, nie wpisuj

Oprócz tego, SEAT już od jakiegoś czasu współpracuje z firmą SAMSUNG, dzięki czemu samochody zyskują zastrzyk nowej technologii. „Nasza współpraca ma dla nas duże znaczenie, ponieważ pozwala zintegrować samochody z przyszłymi koncepcjami technologii” – mówi Rick Segal, wiceprezes Mobile Communication Division w SAMSUNG Electronics.

Owocem tej współpracy jest m.in. SEAT ConnectApp – dzięki niej kierowca może korzystać z głosowego odczytywania e-maili, SMS-ów czy wiadomości z Facebooka lub Twittera w trakcie jazdy. Odpowiedzi może z kolei dyktować bez potrzeby pisania. Aplikacja „uczy się” zachowania kierowcy, pozwala wywoływać adresy kontaktowe i sama wysyła przypomnienia z kalendarza.

Nowe silniki, nowa wydajność

SEAT Alhambra otrzyma pod maskę nową generację silników – do 15% oszczędniejszych i wydajniejszych, spełniających normy Euro 6. Alhambra ze 115-konnym silnikiem 2.0 TDI będzie zużywała ok. 5 l paliwa na 100 km i emitowała 130 g CO2/km. Pozostałe jednostki TDI będą miały moc 150 KM i 184 KM.

Dwa silniki TSI będą miały w zanadrzu moc 150 KM i 220 KM. Wybrane wersje będą oferowane z dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów DSG, a wariant 2.0 TDI/150 KM będzie dostępny z napędem 4Drive.

Subtelna dynamiczność

Design nowej Alhambry to ucieleśnienie wyważonych proporcji, czystych linii i charakteru w zaktualizowanej wersji. Dzięki masce w kształcie strzały, drapieżnej osłonie chłodnicy i przedniemu wlotowi powietrza, ten samochód uwodzi swoim „spojrzeniem”. Dodatkowo Alhambra zyskała nowe światła z tyłu w technologii LED, ciekawsze wzory felg oraz odcienie lakierów.

Wewnątrz więcej świeżości wnoszą m.in. przeprojektowane elementy wykończeniowe i nowa kierownica.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Nowa technologia wsparła również wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa. Alhambra zyskała m.in. hamulec pokolizyjny, czujnik martwego pola i Asystenta Parkowania 3 generacji, który ostrzega przed zbliżającym się samochodem podczas wyjeżdżania z miejsca parkingowego. Dla większej przyjemności z jazdy Alhambra będzie posiadała również adaptacyjne zawieszenie DCC z możliwością ustawienia trybu jazdy na komfortowy lub sportowy.

Alhambra wnosi markę SEAT na nowy poziom wśród pojemnych, a zarazem stylowych minivanów. Ten samochód wykonał kolejny krok w stronę rodzinnej doskonałości – wszystko po to, by zyskać więcej wszechstronności, nie tracąc swojej dynamiki.