Aktualności

Nowy Opel Combo Electric i Zafira Electric

Łączą najlepsze technologie z komfortem i wolnością elektrycznego napędu: nowe Opel Combo Electric i Opel Zafira Electric idealnie nadają się do rekreacji, dalekich podróży lub do transportu wahadłowego. W zależności od wariantu, Combo oferuje miejsce dla siedmiu osób, a Zafira nawet dla dziewięciu. W minivanach z napędem elektrycznym, kierowcy i pasażerowie będą mogli podróżować jeszcze dalej, rzadziej zatrzymując się na ładowanie i bez lokalnej emisji spalin, a wszystko to przy zachowaniu wyjątkowego komfortu i optymalnego bezpieczeństwa. Nowe edycje obydwóch modeli posiadają 18 systemów wspomagania kierowcy, dzięki którym każda podróż jest bardziej relaksująca. Obejmują one takie wyposażenie, jak na przykład 180-stopniowa kamera cofania oraz nowe funkcje, takie jak reflektory Full LED, a nawet reflektory matrycowe IntelliLux LED® Matrix w modelu Combo.

„Nasz nowy Opel Combo Electric i nasz nowy Opel Zafira Electric to idealne samochody osobowe do codziennego rodzinnego użytkowania, a także do świadczenia usług wygodnego transportu wahadłowego. Dzięki dużej ilości miejsca i najlepszym technologiom, a także ultranowoczesnemu designowi, pokazują nasze podejście do przyszłości mobilności – przyszłości, która jest elektryczna. Właśnie dlatego warianty z napędem elektrycznym oferują teraz jeszcze większy zasięg niż wcześniej. W Oplu jest to przyjazna rodzinie, a jednocześnie zrównoważona i rozsądna mobilność”, powiedział Krzysztof Gacek, dyrektor marki Opel w Polsce.

Obie nowości natychmiast zwracają uwagę dzięki przeprojektowanemu przodowi. Po raz pierwszy oba pojazdy z dumą demonstrują śmiałą i przejrzystą stylistykę Opel Vizor, charakterystyczny pas przedni samochodów niemieckiej marki. Vizor płynnie przechodzi przez przód pojazdu, łącząc w jedną całość reflektory LED i centralnie umieszczony emblemat Opel Blitz. We w pełni cyfrowym kokpicie kierowca i pasażer z przodu mogą korzystać z intuicyjnych systemów informacyjno-rozrywkowych z 10-calowym kolorowym ekranem dotykowym opartym na platformie Snapdragon® Cockpit firmy Qualcomm Technologies, Inc. – w tym z bezprzewodowego połączenia ze smartfonem i z ładowania indukcyjnego.

Nowy Opel Combo Electric: maksymalna elastyczność z nowoczesną stylistyką

Opel Combo to idealny pojazd rodzinny. Nowy model nadal oferuje wypróbowane już i sprawdzone rozwiązania oraz zwiększa przyjemność z jazdy i podróżowania dzięki nowym technologiom, rozwiązaniom w zakresie łączności i detalom zwiększającym komfort. Klienci znów mają do wyboru dwie długości pojazdu: wersja 4,41 m (L1) oferuje miejsce dla maksymalnie pięciu osób, natomiast wersja 4,76 m (L2) może opcjonalnie pomieścić nawet siedmiu pasażerów w trzech rzędach. Na życzenie, Combo Electric może być jeszcze bardzie elastyczne, oferując trzy pojedyncze fotele w drugim rzędzie. Pasażerowie mogą cieszyć się pięknymi widokami dzięki panoramicznemu dachowi z elektrycznie sterowaną osłoną przeciwsłoneczną i uniwersalnym schowkiem nad głową. W sumie samochód oferuje aż 27 schowków o łącznej pojemności do 186 litrów, zapewniając mnóstwo miejsca na przedmioty niezbędne w podróży lub codziennego użytku.

Niezależnie od tego, czy ktoś planuje wakacje, czy duże zakupy, nowy Combo Electric sprawdzi się jako towarzysz. W zależności od konfiguracji siedzeń, ten nowy samochód oferuje pojemność bagażnika wynoszącą od 775 (L1) do 4.000 litrów (L2; do dachu). Unikatowa opcja dostępu do przestrzeni ładunkowej przez osobno otwierane okno w pokrywie bagażnika oraz składane poziomo oparcie fotela pasażera są szczególnie praktyczne podczas załadunku pojazdu.

Większy zasięg: do 330 kilometrów (WLTP) na jednym ładowaniu

Zasilane akumulatorem elektryczne Combo Electric oferuje przede wszystkim przyjazną dla podróżujących i oszczędzającą zasoby, bezkompromisową mobilność. Z jednej strony, dzięki praktycznej konstrukcji umieszczonego pod podłogą akumulatora o pojemności 50 kWh, oferuje on pełną wszechstronność w zakresie wykorzystania przestrzeni w przedziale pasażerskim i pojemności bagażnika. Z drugiej strony, nowy pojazd elektryczny sprawia, że lokalnie bezemisyjne podróże są jeszcze przyjemniejsze, a auto może przejechać do 330 km (zgodnie z to WLTP) na jednym ładowaniu, czyli o 50 km więcej niż jego poprzednik. Jest to zasługą dalszego rozwoju całkowicie elektrycznego układu napędowego i wysoce wydajnej pompy ciepła, która pomaga oszczędzać zasięg akumulatora podczas pracy w niskich temperaturach.

Wyposażony w silnik elektryczny o mocy 100 kW/136 KM i momencie obrotowym 260 Nm, nowy Combo Electric rozwija prędkość maksymalną do 135 km/h. W zależności od preferencji, kierowca może wybrać jeden z trzech trybów jazdy: Normal, Eco lub Power.  Aby zapewnić szczególnie energooszczędną jazdę, Combo Electric posiada układ hamulcowy z odzyskiem energii obsługiwany za pomocą łopatek umieszczonych przy kierownicy. Do wyboru są trzy poziomy hamowania regeneracyjnego, w zależności od żądanego odzysku energii. Samochód elektryczny można w szybkim czasie naładować, używając ładowarki pokładowej o mocy 11 kW.  Na 100-kilowatowej stałoprądowej stacji szybkiego ładowania krótki postój na doładowanie do 80 procent pojemności akumulatora zajmuje około 30 minut.

Bezpieczeństwo ponad wszystko: 18 zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy w nowym Combo i Zafirze

Bezpieczeństwo jest również gwarancją relaksującej podróży. Ma ono zatem najwyższy priorytet zarówno dla nowego Opla Combo Electric, jak i nowego Opla Zafira Electric. Po raz pierwszy w swojej historii, przestronny Combo jest wyposażony w adaptacyjne, nieoślepiające reflektory matrycowe IntelliLux LED® – wiodące w swojej klasie. Łącznie 14 elementów LED – po siedem z każdej strony – zapewnia optymalne oświetlenie drogi w ciemności bez oślepiania innych użytkowników drogi. Zafira posiada także reflektory full LED, które rozświetlają noc, zapewniając kierowcy najlepszą widoczność.

Nowy Combo Electric i nowa Zafira Electric oferują w sumie do 18 zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy. Do najważniejszych należą adaptacyjny tempomat z funkcją Stop & Go, a także panoramiczna kamera cofania 180°. System Intelli-Grip z kontrolą zjazdu ze wzniesienia zapewnia dobrą przyczepność na trudnych nawierzchniach, takich jak śnieg, błoto czy piasek. Umieszczone z przodu i z tyłu czujniki, a także system wspomagający parkowanie „flank guard” i asystent martwego pola ułatwiają bezpieczne manewrowanie. Liczne dodatkowe systemy, takie jak system wykrywania zmęczenia kierowcy, system rozpoznawania znaków drogowych, asystent utrzymania pasa i system ostrzegania przed kolizją z automatycznym układem hamowania awaryjnego stanowią dopełnienie gamy elektronicznych systemów wspomagania.

Bezpieczeństwo i komfort dodatkowo zwiększa ergonomiczny kokpit, który został przeprojektowany w obu modelach. Opcjonalnie, klienci mogą zamówić w pełni cyfrowy 10-calowy wyświetlacz informacyjny kierowcy dostarczającywszystkie najważniejsze informacje (również z systemu nawigacji), a w przypadku wersji elektrycznych także informacje o zużyciu energii i ładowaniu. Nowe systemy informacyjno-rozrywkowe z 10-calowym kolorowym ekranem dotykowym wykorzystują zintegrowaną platformę Snapdragon Cockpit firmy Qualcomm Technologies, oferując między innymi najnowocześniejsze funkcje graficzne, multimedialne i funkcje komputerowego widzenia obrazu. Ponadto rozpoznawanie mowy naturalnej przez system aktywowany wyrażeniem werbalnym „Hej Opel! ułatwia obsługę najważniejszych funkcji. Kompatybilne smartfony można bezprzewodowo połączyć z systemami multimedialnymi pojazdu za pomocą Apple CarPlay i Android Auto oraz ładować indukcyjnie.

Nowa Zafira Electric: komfortowy, ultranowoczesny van osobowy dla maksymalnie dziewięciu pasażerów

Każdy, kto pragnie podróżować z dużą rodziną lub potrzebuje elastycznego i komfortowego pojazdu do świadczenia usług transferowych, w nowej Zafirze Electric znajdzie to, czego szuka. Nowoczesny van osobowy jest dostępny w dwóch długościach nadwozia (4,98 m i 5,33 m) i może wygodnie pomieścić maksymalnie do dziewięciu osób. Opcjonalnie, może być jeszcze bardziej komfortowy z tyłu, dzięki czterem niezależnym, ustawionym naprzeciw siebie fotelom. Sterowane czujnikami, elektrycznie przesuwane drzwi po obu stronach samochodu ułatwiają wsiadanie i wysiadanie z drugiego i trzeciego rzędu. Dostępny jako opcja panoramiczny szyberdach tworzy jeszcze bardziej przestronne wrażenie przestrzeni i zapewnia wspaniały widok na niebo.

Pojemność bagażnika nowej Zafiry wynosi do 1.500 litrów w konfiguracji z dziewięcioma fotelami. Przy pięciu siedzeniach można przewozić do 3.000 litrów, a przy dwóch lub trzech pasażerach – do 4.900 litrów. Wysokość Zafiry Electric nie przekracza 1,90 m, co pozwala na parkowanie w typowych garażach podziemnych i jest szczególnie istotne w przypadku pojazdów wykorzystywanych do przewozu gości hotelowych.

Jeszcze dłuższe podróże: do 350 kilometrów (WLTP) na jednym ładowaniu

Pod względem wydajności i zasięgu nowa Zafira Electric jest jeszcze doskonalsza niż wcześniej. W pełni elektryczny van osobowy jest dostępny z akumulatorem o pojemności 50 kWh lub 75 kWh. Dzięki udoskonalonemu akumulatorowi 75 kWh zasięg wzrasta do 350 km (WLTP) – to ponad 20 kilometrów więcej niż wcześniej. Dzięki zaawansowanemu systemowi hamowania regeneracyjnego, który pozwala odzyskiwać energię wytwarzaną podczas hamowania lub zwalniania, Zafira Electric jest jeszcze bardziej wydajna. System można dostosować do trzech poziomów odzysku za pomocą łopatek zmiany biegów umieszczonych przy kierownicy. Zafirę Electric można w szybkim czasie naładować, używając ładowarki pokładowej o mocy 11 kW, która jest standardowym wyposażeniem w Niemczech. Na 100-kilowatowej stałoprądowej stacji szybkiego ładowania krótki postój na doładowanie do 80 procent pojemności akumulatora zajmuje około 38 minut w przypadku akumulatora o pojemności 50 kWh i 45 minut w przypadku akumulatora o pojemności 75 kWh.

Nowa Zafira Electric jest wyposażona w silnik elektryczny o mocy 100 kW/136 KM. Maksymalny moment obrotowy 260 Nm jest dostępny zaraz po wciśnięciu pedału gazu, dzięki czemu lokalnie bezemisyjny van może szybko przyspieszyć, osiągając maksymalną prędkość 130 km/h. W zależności od preferencji, kierowca może wybrać jeden z trzech trybów jazdy: Normal, Eco lub Power.

Nowy Opel Zafira Electric i nowy Opel Combo Electric pozwolą rodzinom, firmom świadczącym usługi transferowe i każdemu, kto potrzebuje przestronnego, wszechstronnego i komfortowego vana osobowego podróżować w jeszcze bardziej nowoczesny i efektywny sposób. Wkrótce zostaną otwarte zamówienia na dwa nowe vany osobowe marki Opel.