Aktualności

Nowy Fiat Tipo zdobył prestiżowy tytuł „Autobest 2016"

151215_Fiat_Tipo_11_autobestMiędzynarodowe Jury Autobest – niezależnej organizacji powstałej w 2001 roku – przyznało prestiżowy tytuł „Autobest 2016″ nowemu Fiatowi Tipo, potwierdzając tym samym cechy samochodu funkcjonalnego, który najlepiej wyraża hasło „value for money” (relacja wartości do ceny), kluczowy element strategii funkcjonalnych samochodów rodziny Fiata, skupiając się poprzez prostą gamę oraz przejrzystą ofertę handlową na tym, co ważne dla Klienta.

Jury złożone z 26 doświadczonych dziennikarzy, reprezentujących taką samą liczbę krajów, których populacja odpowiada łącznie 91% populacji kontynentu, przyznało nowemu Tipo 1492 punkty na podstawie 13 różnych parametrów, do których należą m.in. design, komfort, niskie koszty eksploatacji, jakość prowadzenia, cena, sieć serwisowa, dystrybucja części zamiennych, wszechstronność i równowartość. A zatem, samochód, by zostać zwycięzcą musi stanowić najlepszą ofertę dla większej części Klientów europejskich.

W tym roku triumfował nowy Fiat Tipo, który uplasował się na pierwszym miejscu, wyprzedzając czterech pozostałych finalistów: Opla Astrę, Hyundaia Tucsona, Hondę CRV i Mazdę CX-3. W opinii Jury, Fiat Tipo jest doskonałym produktem, mającym wszystkie elementy niezbędne, aby zadowolić przeciętnego Klienta europejskiego: design, jednostki napędowe, postrzegana jakość, komfort, wszechstronność i świetny stosunek jakości do ceny.

Dzięki nadzwyczajnemu zwycięstwu nowego Tipo, już trzy modele Fiata zostały uhonorowane tym prestiżowym tytułem wśród marek biorących udział w konkursie Autobest: pierwszym był model Panda (2003), a drugim Linea (2008).

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w lutym 2016 roku w Mediolanie, po raz pierwszy w składzie poszerzonym o 11 nowych członków reprezentujących Austrię, Belgię, Francję, Irlandię, Włochy, Holandię, Norwegię, Portugalię, Hiszpanię, Szwecję i Wielka Brytanię.

We Włoszech w sprzedaży od grudnia 2015, model ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem – podczas dedykowanych „Dni Otwartych” zawarto ponad 1000 kontraków.

W pozostałych 40 krajach w regionie EMEA Fiat Tipo zostanie wprowadzony na rynek na wiosnę przyszłego roku.
W Polsce sedan Fiat Tipo dostępny będzie w czterech poziomach wyposażenia: Tipo, Pop, Easy, Lounge. Otwierająca cennik wersja Tipo, wyposażona jest w silnik benzynowy 1,4 o mocy 95 KM połączony z 6-biegową manualną skrzynia biegów. Bogate wyposażenie standardowe tej wersji zawiera już m.in. klimatyzację, radio z portem USB, centralny zamek sterowany z pilota w kluczyku, elektrycznie sterowane szyby przednie oraz elektrycznie wspomagany układ kierowniczy z dwoma trybami pracy wraz z dwupłaszczyznowo regulowaną kolumną kierownicy. Tak wyposażony Fiat Tipo został wyceniony, cennikowo, na 45 000 zł brutto.

Zamówienia na nowego Fiata Tipo można składać w sieci sprzedaży Fiata w Polsce już od 3 grudnia 2015 r. a pierwsi Klienci wyjadą swoimi Tipo z Salonów na początku marca 2016 r.

Nowy Fiat Tipo umiejętnie godzi dużą ładowność (bagażnik o pojemności 520 litrów) z kompaktowymi rozmiarami sedana: jego długość to 4,53 metra, szerokość 1,79 metra i wysokość 1,49 metra. 264-centymetrowy rozstaw osi podkreśla przestronność wnętrza. Wszystko to dopełnione jest włoskim stylem zarówno nadwozia, jak i wnętrza, dzięki któremu jest to wyjątkowy samochód w tym segmencie.

Aby zapewnić precyzyjną jazdę, doskonałą przyczepność oraz możliwie najwyższy komfort dla pasażerów, nowy samochód oferuje niezawodny układ zawieszenia: z przodu niezależne koła z zawieszeniem typu McPherson, z tyłu koła wzajemnie połączone z belką skrętną. Obie konstrukcje zostały udoskonalone pod kątem redukcji masy, co przekłada się na obniżenie spalania.

Zgodnie z duchem Fiata, nowy Tipo ma liczne, pomysłowe rozwiązania ułatwiające życie tym, którzy w nim zasiądą zarówno w roli kierowcy, jak i pasażera. Dowodem tego jest bogate wyposażenie standardowe oraz dostępność innowacyjnego systemu UconnectTM z dotykowym, 5-calowym ekranem z połączeniem Bluetooth do zestawu głośnomówiącego i streamingu audio, czytnikiem SMS, sterowaniem głosowym, gniazdem Aux i wejściem USB z obsługą iPod, przyciskami na kierownicy i – na zamówienie – kamerą cofania oraz zintegrowaną nawigacją TomTom 3D.

Na nadwoziu wyróżnia się nazwa Tipo, niepowtarzalny napis, który marka Fiat często wykorzystywała w swojej prawie 117-letniej historii. Pośród samochodów, które nosiły tę upragnioną nazwę, znalazł się udany model, który od 1988 do 1995 roku został wyprodukowany w prawie dwóch milionach egzemplarzy i nagrodzony tytułem „Samochodu Roku 1989″, również dzięki możliwości wszechstronnego wykorzystania oraz dużej przestronności wnętrza w stosunku do rozmiarów nadwozia. Te same zwycięskie cechy znajdujemy w nowym Tipo, praktycznym, funkcjonalnym modelu, który w perfekcyjny, typowy dla tradycji Fiata sposób, zapewnia najlepszy stosunek jakości do ceny, co najlepiej odzwierciedla rzeczywistą wartość każdego produktu.

Nowy Fiat Tipo został zaprojektowany we Włoszech przez Centrum Stylistyczne Fiata i opracowany w Turcji wraz z Tofaş R&D, jednym z największych ośrodków badawczo-rozwojowych FCA, i produkowany w zakładzie Tofaş w Bursa, jednym z najlepszych zakładów przemysłu samochodowego na świecie, o czym świadczy przyznanie mu poziomu Złotego Medalu wg klasyfikacji World Class Manufacturing.