Aktualności

Mercedes-AMG S 65 Cabriolet

15C1212_33Mercedes-AMG po raz pierwszy oferuje samochód o wysokich osiągach łączący potężną siłę 6-litrowego silnika V12 biturbo z przyjemnością jazdy pod gołym niebem dla czterech osób – S 65 Cabriolet. Moc 463 kW (630 KM), 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego, sportowy układ jezdny oparty na zawieszeniu pneumatycznym AIRMATIC i najwyższej klasy wyposażenie podkreślają wyjątkowy status nowego okrętu flagowego Mercedes-AMG w rodzinie Klasy S. Nieznany dotąd wymiar podróżowania kabrioletem gwarantuje szereg nowatorskich rozwiązań: automatyczny system ochrony przed wiatrem AIRCAP, układ ogrzewania okolic karku AIRSCARF, podgrzewane podłokietniki oraz inteligentna klimatyzacja. Trójwarstwowy, izolowany akustycznie dach z tkaniny jest dostępny w czterech kolorach do wyboru. Zaopatrzono go w wysokogatunkową podsufitkę ze skóry nappa i mikrofibry DINAMICA.

Żaden inny producent nie ma tak szerokiej oferty samochodów z 12-cylindrowymi jednostkami jak Mercedes-AMG. Ich gama obejmuje: limuzynę i coupé S 65, roadstera SL 65, terenowy model G 65, a teraz również kabriolet S 65 Cabriolet. To kolejna propozycja wymagających entuzjastów wysokich osiągów.

„Nabywcy naszych modeli z silnikiem V12 biturbo oczekują najwyższych standardów – pod każdym względem. Właśnie dlatego, po raz pierwszy w historii, ta legendarna jednostka trafia pod maskę czteroosobowego kabrioletu. Nowy S 65 Cabriolet ustanawia wzorce we wszystkich dziedzinach: oferuje topową wydajność, niezrównane wrażenia z jazdy i najwyższej klasy wyposażenie” – mówi Tobias Moers, szef Mercedes-AMG GmbH.

Moc 463 kW (630 KM) i maksymalny moment obrotowy w wysokości 1000 Nm przekładają się na wyśmienite osiągi: Mercedes-AMG S 65 Cabriolet przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,1 s, a jego prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 250 km/h. Na życzenie, w ramach pakietu Kierowcy AMG, limit ten można podnieść do 300 km/h. Jednak ważniejsze od suchych liczb i faktów są tu wrażenia z jazdy, jakie zapewnia jazda samochodem z 12-cylindrowym silnikiem: łatwość oddawania momentu obrotowego w połączeniu z wyrafinowaną kulturą pracy i niepowtarzalnym brzmieniem jednostki AMG V12 po prostu nie mają sobie równych.