Aktualności

Nowości Renault w Buenos Aires

renault duster oroch_.jpgOd 19 do 28 czerwca br. marka Renault prezentuje swoje samochody podczas 7. edycji Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Buenos Aires, na stoisku o powierzchni 1800 m². Renault pokazuje po raz pierwszy na świecie nowe modele: Dustera Oroch, pierwszego pick-upa marki, i Renault Sandero R.S. 2.0, pierwszy model Renault Sport produkowany poza Europą.

Renault Duster Oroch
Pierwszy pick-up marki przyczyni się do powstania nowego segmentu na rynku samochodów użytkowych. Renault Duster Oroch świetnie wpisuje się w międzynarodowy rozwój Renault, umacniając jednocześnie strategiczną pozycję marki na rynkach tego regionu.

Koncepcja jest prosta i skuteczna: dzięki doświadczeniu i handlowemu sukcesowi Dustera na całym świecie, Duster Oroch łączy funkcję prawdziwego pick-upa z podwójną kabiną z dużą ilością miejsca, dynamiką i komfortem typowym dla sportowych, kompaktowych SUV-ów.

Nowy Renault Duster Oroch plasuje się pomiędzy pick-upami półtonowymi i jednotonowymi. Czterodrzwiowe i pięciomiejscowe nadwozie oferuje podobną ilość miejsca jak pick-upy większych rozmiarów z podwójną kabiną. Dzięki swoim wymiarom jest zwrotny i kompaktowy, a zarazem oferuje dużą pojemność ładunkową. Opracowany na bazie Dustera, stanowi idealny samochód do mieszanych zastosowań. Jego debiut rynkowy został zaplanowany na drugie półrocze 2015.

Nowy model jest pierwszym pick-upem Renault i wyznacza nowy etap w strategii rozwoju Renault na rynkach pozaeuropejskich. Duster Oroch rozpoczyna ofensywę marki w konkurencyjnym segmencie pick-upów – powiedział Ashwani Gupta, dyrektor ds. samochodów użytkowych Renault.

Renault Sandero R.S. 2.0
Model Sandero R.S. 2.0., zaprojektowany przez Renault Sport specjalnie na Amerykę Łacińską, jest pierwszym samochodem Renault Sport produkowanym poza Europą. Nowy model zainauguruje podsegment prawdziwie sportowych samochodów w najbardziej konkurencyjnej kategorii aut na rynku. Wyposażone w pięciomiejscowe i pięciodrzwiowe nadwozie, Renault Sandero R.S. 2.0 jest niezwykle funkcjonalne. Jest to prawdziwy sportowy model o mocy 145 KM, z 6-biegową skrzynią mechaniczną, układem ESC o sportowych parametrach pracy, ze zmienionymi ustawieniami zawieszenia oraz układem kierowniczym i hamulcowym, wyposażonym w cztery hamulce tarczowe. Renault Sandero R.S. 2.0 pojawi się w sprzedaży w Argentynie w pierwszych miesiącach 2016 roku.

Modele zaprezentowane przez Renault zapowiadają nową erę – samochodów zaprojektowanych i produkowanych w Ameryce Łacińskiej dla jej mieszkańców. Tak właśnie jest w przypadku Sandero R.S. 2.0, które łączy w sposób charakterystyczny dla Renault Sport przyjemność i motoryzacyjną pasję. Model ten obiecuje fascynujące doznania z jazdy i zdecydowanie sportowe klimaty – zapewnia Olivier Murguet, dyrektor ds. operacyjnych na Amerykę Środkową i Południową.

Salon w Buenos Aires ma odwiedzić ponad pół miliona gości.