Aktualności

Nowatorskie rozwiązania w Focus RS

Ford2016_FocusRS_04Zupełnie nowy Ford Focus RS, to samochód o szczególnie wysokich osiągach, który pojawi się na drogach z pionierskim i innowacyjnym napędem na cztery koła Ford Performance All Wheel Drive (AWD), oferując najlepsze w klasie właściwości jezdne w szybko pokonywanych zakrętach, doskonałe osiągi oraz niespotykaną przyjemność prowadzenia samochodu.

W nowym Fordzie Focusie RS wprowadzono również najnowsze, zaawansowane rozwiązania techniczne pozwalające realnie wykorzystać doskonałe osiągi, w tym oferowany po raz pierwszy w Fordzie RS wybór trybów jazdy Drive Mode, z pierwszym w branży trybem Drift Mode oraz z funkcją procedury startu Launch Control.

Wraz ze specjalnie opracowaną dla tego samochodu 2,3-litrową wersją silnika EcoBoost o mocy 350 KM, usportowiony hatchback będzie najszybszym w historii Fordem z oznaczeniem RS. Przyspieszanie od 0 do 100 km/h będzie trwało zaledwie 4,7 sekundy, a prędkość maksymalna wyniesie 266 km/h.

„Nowy Ford Focus RS, to poważna sportowa maszyneria, wyposażona w nowoczesne systemy i nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne, wyznaczające nowe standardy w zakresie przyjemności z jazdy, zarówno na drogach publicznych, jak i na torze.” – uważa Raj Nair, wiceprezes grupy ds. globalnego rozwoju produktu Ford Motor Company. „To świetny przykład naszej pasji wprowadzania innowacji poprzez tworzenie samochodów o wysokich osiągach, które powodują u kierowców szybsze bicie serca.”

Focus RS jest częścią sportowej ofensywy Forda, której wynikiem będzie wprowadzenie na światowy rynek ponad 12 samochodów o wysokich osiągach do 2020 roku, w tym oszałamiającego swoimi możliwościami supersamochodu Ford GT, który weźmie udział w słynnym wyścigu 24 Godziny Le Mans w 2016 roku.

Najnowszy Focus RS, to pierwszy model RS w historii firmy, który będzie sprzedawany w Ameryce Północnej i w Chinach, a produkcja seryjna tego samochodu przeznaczona na 42 światowe rynki rozpoczęła się 14 stycznia w zakładach w Saarlouis w Niemczech.

Europejscy klienci złożyli już ponad 3100 zamówień na nowy model, a na portalu internetowym Forda potencjalni klienci zdążyli dotychczas skonfigurować 250.000 samochodów.