Aktualności

Mobilne Kino Skody rusza w Poznaniu!

2015_08_07_transatlantykZakończyło się głosowanie, w którym wybierano siedem poznańskich lokalizacji Mobilnego Kina ŠKODY. Widzowie mogli sami zdecydować gdzie zagości bezpłatne kino plenerowe, uruchomione przez ŠKODĘ w ramach festiwalu TRANSATLANTYK.

Tegoroczna edycja festiwalu TRANSATLANTYK odbędzie się w dniach 7 – 14 sierpnia. Jedną z najbardziej popularnych atrakcji tego wydarzenia jest Mobilne Kino ŠKODY. Spełnia ono założenie lokalności, dając mieszkańcom Poznania i Wielkopolski szansę na wzięcie udziału w darmowych seansach kinowych. Od początku lipca kino mobilne przemieszcza się pomiędzy 19 miastami Wielkopolski, prezentując największe dzieła kinematografii w ramach bezpłatnych pokazów plenerowych.

Na stronie transatlantyk.org widzowie mogli także głosować na 7 z 21 lokalizacji Mobilnego Kina ŠKODY na terenie Poznania. Decyzją głosujących pokazy ruszą na kultowym już Moście Jordana – 7 sierpnia o 21:30 zostanie wyświetlony „Marzyciel” – poruszający obraz z niezapomnianą muzyką Jana A.P. Kaczmarka, za którą twórca uhonorowany został Oscarem.

Poniżej prezentujemy wybrane lokalizacje Mobilne Kino ŠKODY w Poznaniu wraz z datami pokazów:
– 7 sierpnia – most Jordana, godz. 21:30, „Marzyciel”
– 8 sierpnia – CK Zamek, godz. 21:30, „Gdzie jesteś, Amando”
– 9 sierpnia – park Wieniawskiego, godz. 21:30, „Życie jest piękne”
– 10 sierpnia – park Drwęskich, godz. 21:30, „Krzyk”
– 11 sierpnia – park nad Wartą – Amfiteatr, godz. 21:30, „Jackie Brown”
– 12 sierpnia – Stary Port nad Wartą przy ul. Estkowskiego, godz. 21:30, „Wbrew regułom”
– 13 sierpnia – park Cytadela, godz. 21:30, „Angielski Pacjent”

Pełną listę filmów z datami i miejscami projekcji, a także galerię zdjęć i relacje wideo z pokazów można znaleźć na stronie internetowej festiwalu.

ŠKODA współpracuje z TRANSATLANTYK FESTIVAL od czterech lat. W tym roku fani kina i marki ŠKODA mogą świętować aż dwa wielkie wydarzenia. Rok 2015 bowiem, to okrągła rocznica zarówno 120 lat marki ŠKODA, jak również 120 lat kinematografii.To ponad sto lat temu ojcowie ŠKODY – Václav Laurin i Václav Klement – rozpoczęli produkcję rowerów i motocykli, a bracia Louis i August Lumiere, opatentowali kinematograf.