Aktualności

Megane R.S. 275 Trophy-R sportowym samochodem roku 2014

Mégane R.S. 275 Trophy-R właśnie został wyróżniony bardzo prestiżowym tytułem Samochodu Sportowego Roku 2014, przyznawanym przez francuskie czasopismo Echappement.

Dzięki nowemu wyróżnieniu, Renault wysuwa się na pozycję lidera wśród najbardziej utytułowanych producentów samochodów. Francuska marka ma na swoim koncie 7 wyróżnionych tym tytułem aut od 1982 roku, kiedy nagroda została przyznana po raz pierwszy.

Mégane R.S. 275 Trophy-R został wybrany przez jury złożone z dziennikarzy z redakcji, kierowców wyścigowych i czytelników tego czasopisma. Tytuł jest przyznawany „samochodowi łączącemu w sobie najwięcej sportowych atutów”.

Mégane R.S. 275 Trophy-R przekonał grono ekspertów i pasjonatów motoryzacji swoimi unikalnymi właściwościami jezdnymi na torze, udowadniając jednocześnie swoją praktyczność w codziennym użytkowaniu.

Wyróżnienie jest powodem do dumy dla wszystkich pracowników firmy, jak zaznaczył Patrice Ratti, dyrektor generalny Renault Sport Technologies: Wszyscy pracownicy Renault Sport Technologies odczuwają wielką radość i dumę ze zdobycia tytułu Samochodu Sportowego Roku 2014. Dumę tym większą, że Mégane R.S. 275 Trophy-R został wyróżniony tym tytułem spośród 10 prestiżowych samochodów sportowych, zarówno ze względu na swoje osiągi, jak i ekstremalny charakter!

Wyprodukowany w (ultra) limitowanej serii 250 egzemplarzy Mégane R.S. 275 Trophy-R posiada wygląd i wyposażenie sportowe typowe dla samochodów wyczynowych.

Jest to seria limitowana bijąca wszystkie rekordy, łącznie z ustanowionym w tym roku rekordem okrążenia na torze Nürburgring, wynoszącym 7 minut i 54 sekundy.

Kilka dni temu ten najbardziej sportowy Megane – spośród wyprodukowanych kiedykolwiek wersji – wyróżnił się po raz kolejny, ustanawiając nowy, rekordowy czas okrążenia na torze Suzuka, godny najszybszych modeli GT!

Mégane R.S. 275 Trophy-R jest produkowany w zakładzie Renault w Dieppe (Francja) i dostępny w sprzedaży od lata 2014 roku w kilkunastu krajach.