Aktualności

Leaf liderem na rynku samochodów elektrycznych

W 2014 r. w pełni elektryczny Nissan LEAF pobił własny rekord sprzedaży aż o 32% w porównaniu z poprzednim rokiem, opanowując ponad jedną czwartą błyskawicznie rozwijającego się rynku samochodów elektrycznych. W liczbach bezwzględnych oznacza to 14 658 sprzedanych egzemplarzy.

W tym roku do Nissana LEAF dołącza bezprecedensowa liczba nowych modeli na rynku samochodów elektrycznych, którego jest liderem zarówno w skali globalnej, jak i w USA oraz Europie. W ubiegłym roku ten elektryczny samochód rodzinny już czwarty rok z rzędu zajął pierwsze miejsce w europejskich rankingach sprzedaży pojazdów bezemisyjnych.

Guillaume Cartier, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Nissan Europe wyjaśnia fenomen rosnącej sprzedaży: „Teraz widzimy, jak duży wpływ na sprzedaż mają opinie przekazywane z ust do ust. Aż 95% naszych klientów z przyjemnością poleciłoby posiadany samochód znajomemu, a 50% deklaruje, że już nigdy nie wróci do samochodu z silnikiem wysokoprężnym ani benzynowym.Tak silna lojalność w połączeniu z rosnącą świadomością ogromnych oszczędności na kosztach eksploatacji wśród kierowców samochodów elektrycznych to powody nieprzerwanego wzrostu sprzedaży Nissana LEAF”.

„Z danych zebranych przez nasz system telematyczny CarWings* wynika, że kierowcy Nissanów LEAF przejeżdżają średnio ponad 16 500 kilometrów rocznie, czyli o 40% więcej niż wynosi średnia europejska dla samochodów z silnikami spalinowymi.Okazuje się więc, że w wielu gospodarstwach domowych LEAF jest głównym pojazdem, a konsumenci zaczynają inaczej postrzegać samochody elektryczne” – dodał Cartier.

Nissan LEAF zadebiutował na rynku europejskim na początku 2011 r. W połowie 2013 r. w sprzedaży pojawiła się jego zmodernizowana wersja, w której wprowadzono ponad 100 ulepszeń opracowanych z uwzględnieniem opinii klientów. Nissan LEAF jest produkowany w Sunderland w Wielkiej Brytanii. W tym samym miejscu, w specjalnie wybudowanym nowym obiekcie, powstają także akumulatory do tego pojazdu. W czerwcu 2014 r. ruszyła sprzedaż Nissana e-NV200 – stuprocentowo elektrycznego lekkiego pojazdu użytkowego produkowanego w fabryce Nissana w Barcelonie i wyposażonego w akumulatory dostarczane z Sunderland.