Aktualności

Instalacja LPG w Skodzie Fabia

Zaawansowana technika i technologia montażu, jakość i bezpieczeństwo to wyróżniki instalacji gazowych dla samochodów marki ŠKODA. Firma Landi Renzo opracowała nową strategię sterowania wtryskiem gazu, chroniącą silnik przed przegrzaniem. Dzięki temu, jeżdżąc autem na gaz, nie trzeba już rezygnować z jego mocy.

Instalacje LPG zaprojektowane są dla konkretnych modeli ŠKODY i ich wersji silnikowych – do konkretnego pojazdu i silnika dobierane są wszystkie elementy składowe instalacji i opracowywana jest przez firmę Landi Renzo mapa gazowa, której zadaniem jest sterowanie wielkością dawki paliwa gazowego.

W Fabii trzeciej generacji po raz pierwszy zastosowany jest nowy, okrągły przełącznik ze wskaźnikiem ilości paliwa gazowego. Instalacja LPG zastosowana w ŠKODZIE Fabia 1.0 MPI zapewnia ekonomiczną eksploatację samochodu również w przypadku działania funkcji Start–Stop. Gdy w samochodzie działa funkcja Start–Stop i podczas postoju zostanie wyłączony silnik, to jego ponowne uruchomienie odbędzie się na paliwie gazowym. W związku z tym w samochodzie, w którym jest aktywna funkcja Start–Stop nie będzie większego zużycia benzyny.

Ponadto, powyżej prędkości 140 km/h następuje automatyczne przejście z zasilania gazowego na benzynowe, a gdy prędkość spadnie poniżej 140 km/h następuje automatyczne przełączenie zasilania na gaz. Rozwiązanie to ma na celu chronić wnętrze silnika przed nadmiernym nagrzewaniem.

Oprócz zalet wynikających z czystej oszczędności, dodatkowo w modelu ŠKODA Fabia 1.0 MPI Klient będzie mógł wybrać miejsce wlewu paliwa. Zestawy montażowe opracowane dla tego modelu ŠKODY dają możliwość wyboru miejsca wlewu gazu w tylnym zderzaku lub pod klapką wlewu paliwa.

W przypadku tego drugiego rozwiązania konieczne będzie stosowanie specjalnej redukcji, którą przy każdym tankowaniu trzeba wkręcić w specjalnie przygotowane złącze. Co ważne, wyboru miejsca montażu wlewu paliwa gazowego należy dokonać przed zamówieniem zestawu montażowego instalacji LPG.

Cena instalacji LPG w nowej ŠKODZIE Fabia wynosić będzie 4 350 zł niezależnie od rodzaju wlewu.